Zrób sobie infografikę

Zrób sobie infografikę - na obrazku znajduje się mężczyzna wyciągający rękę w Twoim kierunkuZastanawiasz się czasem ile rzeczy wydarzyło się w Twoim życiu przez ostatni rok? Na pewno było tego sporo. Nowi ludzie, nowe miejsca, nowe doświadczenia. Jeśli ślady swoich działań zostawiasz na Facebooku każdy może przejrzeć Twoją oś czasu i zobaczyć co ciekawego robiłeś. Czy jednak nie można byłoby tego przedstawić w jakiejś ciekawszej formie? Co powiesz na infografikę, która elegancko zepnie Twoje aktywności?

Jeśli marzysz o czymś takim musisz skorzystać z getabout.me. To generator infografik bazujący na Twoich aktywnościach z Facebooka. Wystarczy podpiąć pod niego swoje konto i poprosić o wygenerowanie infografiki. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość ponieważ może to trwać nawet do kilku minut. Kiedy grafika zostanie skończona możesz ją obejrzeć. Otrzymasz także powiadomienie na adres e-mail, w którym znajdzie się prywatny link do strony. Infografiki nie widzi nikt poza Tobą, chyba że ją upublicznisz.

Getabout.me - generator społecznościowych infografik - na obrazku widoczna jest wygenerowana infografika, w lewej kolumnie zaprezentowana jest lista jej sekcji, w prawej znajduje się awatar użytkownika, wykres z podziałem jego aktywności oraz ich lista
Źródło: getabout.me

Co ciekawego znajdzie się na infografice? Sporo rzeczy:

  • wyszczególnienie dodanych statusów ze względu na rodzaj wykonanej akcji,
  • informacje o liczbie lajków i komentarzy,
  • wykresy aktywności tygodniowej i dziennej,
  • dane dotyczące galerii i oznaczeń zdjęć w albumach,
  • zestawienie znajomych z podziałem na płeć oraz znaki zodiaku,
  • mapy z ważnymi miejscowościami,
  • informacje o szczególnie ciekawych zameldowaniach,
  • i kilka innych rzeczy.

Getabout.me to proste narzędzie. Przypadnie do gustu tym wszystkim, którzy chcą zaprezentować to co robią w innej formie. To nie pierwszy serwis, który wykorzystuje informacje jakie publikujemy na Facebooku. Jednak tak ciekawie nie robił tego nikt do tej pory.

Źródło obrazka: flickr.com (CC)