Zdobądź nowe kontakty podczas biznes lunchu

W świecie profesjonalistów kontakty są tak samo potrzebne do przetrwania jak powietrze. Nigdy nie wiadomo kiedy jakaś znajomość może się przydać. Im więcej ich mamy tym lepiej. Sposobów na zdobywanie nowych kontaktów jest sporo. Można wymienić się wizytówkami na imprezie branżowej, poznać nowych ludzi podczas realizacji projektu, zostać przedstawionym na spotkaniu networkingowym, nawiązać znajomość w sieci albo po prostu zjeść razem lunch. Ten ostatni sposób służy nie tylko do nawiązywania kontaktów, ale również do załatwiania spraw biznesowych. Od zawsze wiadomo przecież, że nic tak nie zbliża ludzi jak wspólnie zjedzony posiłek. Umówienie się na takie spotkanie jest jednak bardzo trudne kiedy nie znamy osoby, z którą chcemy się spotkać, albo nie mamy do niej żadnego kontaktu. W takim przypadku warto skorzystać z aplikacji LunchMeet i przekonać się, że zdobywanie nowych kontaktów podczas wspólnych posiłków jest proste jak nigdy dotąd.

„Aplikacja, dzięki której nigdy nie będziesz jeść sam” – to hasło przewodnie LunchMeat. Jednak pod przykrywką systemu, dzięki któremu umówimy się na lunch kryje się nowe narzędzie do networkingu. Wszystko dzięki podłączeniu konta z serwisu LinkedIn. To ono umożliwia zalogowanie się do narzędzia lub szybkiego założenia konta. Dalej wszystko jest bardzo proste:

  • ustawiamy godziny, w których chcemy wybrać się na lunch,
  • wybieramy lokalizację z miejsc dostępnych na mapie,
  • sprawdzamy listę osób, które również są zainteresowane spotkaniem w tym miejscu, o tym samym czasie,
  • wysyłamy zaproszenie na lunch (możemy do niego dołączyć krótką wiadomość lub alternatywną lokalizację) i czekamy na odpowiedź.

Później pozostaje nam tylko udać się na spotkanie i połączyć przyjemne z pożytecznym. Jeśli chcemy możemy ustawić automatyczne powtarzanie ustawionych czasów i lokalizacji. Możemy również publikować informacje o spotkaniach na naszym profilu w LinkedIn. W chwili obecnej aplikacja dostępna jest tylko w AppStore, ale jej twórcy już zapowiedzieli, że niebawem pojawi się również wersja na Androida.

Kto z nas nie lubi upiec dwóch pieczeni przy jednym ogniu? LunchMeet doskonale łączy jedzenie posiłków ze zdobywaniem kontaktów zawodowych. Pomimo tego, że w sieci sporo jest serwisów, które umożliwiają umawianie się na spotkania, to głównym elementem żadnego z nich nie jest umawianie się na lunch. Co więcej nie jest nim także umawianie się na lunch z ludźmi, których nie znamy, a których warto poznać. Sam pomysł w swoich założeniach jest banalnie prosty. To właśnie jest jego największą siłą. Przeniesienie do sieci czegoś co doskonale znamy z codziennego biurowego życia okazało się strzałem w dziesiątkę. Sztuka innowacji to nie tylko tworzenie czegoś na nowo. To również adaptowanie sprawdzonych rozwiązań w miejscach, w których jeszcze ich nie ma.