Zamów pizzę przez Facebooka

Zamów pizzę przez Facebooka - na obrazku widoczna jest pizza z serem i salamiNa najlepszą pizzę każdy ma swój własny przepis. Jedni wolą na cienkim inni na grubym cieście. Niektórzy kochają dodatki wegetariańskie, a inni mięsne. Są smakosze pizzy, którzy nigdy nie używają żadnego sosu i tacy, którzy gustują w konkretnym rodzaju. Większość z nas ma swoją ulubioną pizzerię, w której zawsze dostanie swoją ulubioną wersję tej potrawy. Gdyby cofnąć się kilkanaście lat wstecz trudno byłoby znaleźć lokal, w którym możliwe było kupienie pizzy z dowozem. Dziś standardem jest nie tylko zamówienie przez telefon, ale także przez internet. Serwis PizzaPortal postanowił jednak pójść o krok dalej i przygotował dla swoich użytkowników nie lada niespodziankę, dzięki której każdy fan pizzy będzie mógł kupić ją przez Facebooka.

Wszystko możliwe jest dzięki aplikacji PizzaPortal. Każdy użytkownik Faceboka może za jej pomocą zamówić wybrane przez siebie dania z każdego lokalu jaki współpracuje z serwisem. Wystarczy, że wybierzesz miejscowość lub wpiszesz swoją lokalizację. Aplikacja zwróci Ci listę punktów gastronomicznych, z których możesz zamówić jedzenie. Później pozostaje Ci tylko wybrać potrawy, dodatki i przejść do podsumowania zamówienia. Po określeniu formy dostawy, płatności, terminu dostawy i podaniu adresu sfinalizujesz transakcję. Możesz dokonać płatności elektronicznej lub zapłacić gotówką podczas odbioru zamówienia. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby jednocześnie zamówić potrawy w różnych restauracjach.

Aplikacja PizzaPortal - zamawianie jedzenia przez Facebooka
Źródło obrazka: apps.facebook.com/pizzaportal/

Wykorzystanie Facebooka jako dodatkowego kanału zamawiania jedzenia to naprawdę świetne i nowatorskie posunięcie. Firmy coraz częściej sięgają po FB jako dodatkowe źródło generowania przychodów i ta tendencja w najbliższych latach na pewno będzie wzrastać. Wielu internautów każdego dnia spędza sporo czasu na tej stronie więc czemu nie wykorzystać tego potencjału. Dzięki aplikacji nie muszą opuszczać strony żeby wykonać zamówienie. W chwili obecnej korzysta z niej już ponad 1 000 osób. W bazie aplikacji znajduje się 1 700 restauracji więc każdy na pewno znajdzie dla siebie coś odpowiedniego

Sposób na innowacje czasem jest bardzo prosty. Wystarczy wziąć coś, co dobrze działa w jednym miejscu i wykorzystać to gdzieś indziej. Nie zaszkodzi też specjalizacja. PizzaPortal idealnie połączyła ze sobą te dwa elementy. Efektem tych działań jest prosta aplikacja, która znacznie ułatwi życie wielu fanom pizzy i Facebooka. To jednak nie wszystkie niespodzianki. Posiadacze telefonów komórkowych mogą ściągnąć też aplikacje na iOS i Androida, które również umożliwią składanie zamówień. Jeśli mimo tych wszystkich możliwości to nadal za mało są jeszcze dwie opcje, które możesz wziąć pod uwagę: wycieczka do restauracji lub zrobienie pizzy w domu. Wybór należy do Ciebie.

Źródło obrazka: flickr.com (CC) Adam Kuban