Wyniki konkursu na aplikację mobilną do zamawiania jedzenia w 2020 roku

„Jak będzie wyglądała aplikacja mobilna do zamawiania jedzenia w 2020 roku”? Na to pytanie przez ostatni tydzień starali się odpowiedzieć czytelnicy mojego bloga. Przyszła pora na wyłonienie zwycięzców. Decyzja nie była łatwa, bo wszystkie odpowiedzi były fantastyczne, a przedstawione w nich koncepcje bardzo pomysłowe. Hologramy, zamawianie pizzy prosto z kartonu, możliwość spróbowania jedzenia w trakcie zamawiania, użycie Google Glass to tylko niektóre z nich. Oto ostateczne wyniki:

Miejsce 3 – Grzesiek – kupon o wartości 20 zł do wykorzystania w PizzaPortal.pl

Rok 2020, w dużym stopniu zautomatyzowany. Właśnie zgłodniałem, a biorąc pod uwagę rozmiar pracy, która nadal jest przede mną nie mam czasu na przyrządzenie sobie czegoś smacznego, zdrowego i wyrafinowanego. Ale zaraz, nie po to mam smartfona by rozpaczać w tej sytuacji! Biorę go do ręki znajduję aplikację „EatingTime” i odpalam. Zaraz widzę śliczną blondynkę która z uśmiechem na ustach pyta „Na co mam dziś ochotę”. Zaczynam wymieniać coraz to smaczniejsze potrawy, poczynając od schabowego, a na kebabie kończąc. Widzę niezadowolenie na twarzy blondynki „Grzesiek, przypominam Ci, że jesteś na diecie, masz przybrać na masie 4 kilo do października i proponowany posiłek nie spełnia warunków odżywczych. Jeżeli chcesz kontynuować, ostrzegam, mam powiązanie z twoimi kontaktami i zadzwonię do twojego Trenera personal…” wciskam „Zmień zamówienie” nim skończy mówić. „Zaproponuj coś zgodnego z moją dietą” mówię i czekam na przetworzenie danych. Zaraz przed moimi oczami pojawia się obraz piersi z kurczaka z zestawem surówek i ryżem. Trzynaście restauracji wokół ma to w menu, ale średnia ocen i czas transportu wskazują na zwycięzce. Wybieram i po dwóch minutach dostaję telefon „Dzień dobry, proszę potwierdzić zamówienie nr…”

Miejsce 2 – Michał – kupon o wartości 25 zł do wykorzystania w PizzaPortal.pl

Aktualne trendy wskazują, że w przyszłości wszystko będzie sprzężone z naszymi smarfonami, zapewne także zamawianie jedzenia. Technologia posunie się do przodu w tak dużym stopniu, że w telefonach zaczną być montowane laserowe rzutniki mające możliwość generowania przestrzennych obrazów w powietrzu. Tak też będzie się prezentowało menu najróżniejszych kawiarni, restauracji, fast foodów. Będzie przedstawione jako obracający się pierścień – taśmociąg a na nim ułożone poszczególne dania. W zależności od pogrupowania składników, dań będzie mogło przed nami być wyświetlone kilka pierścieni, obracając je będziemy mogli przyjrzeć się lepiej najbliższej pozycji. Dodatkowo w telefony będą wmontowywane pojemniczki ze związkami chemicznymi, umożliwi to wysyłanie przez sklepy instrukcji wytworzenia mieszanki o odpowiedniej proporcji najróżniejszych związków i wytworzenia oraz wystrzelenie przez mini spryskiwacz umieszczony w telefonie zapachu odpowiadającego danej potrawie.

Miejsce 1 – Michał – przejście do II etapu konkursu i kupon o wartości 50 zł

Jak szybko postęp technologiczny pójdzie do przodu tego nikt nie wie. Przez ostatnie kilka lat zmieniło się bardzo dużo, a przez te 7 zmieni się jeszcze więcej. Z pewnością wygląd telefonów będzie diametralnie odbiegało od teraźniejszego wyglądu. Kiedyś dążyliśmy do minimalizmu i do jak najmniejszego telefonu, a teraz nasze „technologiczne kombajny”, zyskują duże ekrany i mocne „wnętrza”.

Wiem jedno, aplikacja będzie musiała pasować do każdej z możliwej wersji oprogramowania jak i modelu telefonu i innego technologicznego wynalazku. Zamawianie powinno być proste i łatwe. A żeby było bardziej przyjemne, to produkty powinny być widoczne w 3D. Nasz „technologiczny wynalazek” powinien być wyposażony w hologram, który w połączeniu z naszą aplikacją stworzą nierozrywalną jedność. Fajnie zobaczyć dany produkt z każdej strony i to w oryginalnych wymiarach. Często zastanawiamy się jakich rozmiarów będzie pizza, czy nie będzie za mała, czy damy radę ją zjeść. Dzięki aplikacji i wbudowanej technologi hologramu w nasze urządzenie będziemy mieli możliwość zobaczyć wielkość produktu, jak on wygląda i przy tym jakie składniki zostały do produkcji jego użyte. Tak właśnie chciałem nawiązać do tych ostatnich słow.Dzięki naszej aplikacji jednym gestem ręki będziemy mogli na hologramie (niczym w star trek czy Iron manie) przesuwać produkty i dodawać je do naszej wymarzonej pizzy.

Produkty będą podzielone i rozbite na kategorie od przypraw po świeże warzywa i owoce. Będziemy mogli dodać o 4 plastry pomidora więcej, kilka pieczarek lub krewetek mniej, czy jednym przesunięciem dłoni zmienimy grubość ciasta. Najlepiej jakbyśmy mogli dotknąć i powąchać dane produkty, jednak myslę, że „macanie” pizzy nie jest tutaj potrzebne 😉

Aplikacja powinna poprzez nasza lokalizację wybrać z listy potencjalnie najbliższe restauracje itp dzięki którym nie będziemy musieli długo czekać na jedzenie.

Aplikacja powinna pokazywać aktualny status przygotowania np. pizzy. Kiedy została włożona do pieca,a poprzez hologram i prezentację jak wygląda w danym momencie, (jak rośnie ciasto, roztapia się ser czy przypieka salami). Dzięki komunikatom, będziemy wiedzieć na jakim stopniu jest teraz nasze zamówienie, czy już jedzie do nas, czy jest dopiero pakowane. Na mapie zobaczymy gdzie aktualnie znajduje się nasza pizza.

Aplikacją powinna wystawiać sama rachunek za „usługę” i nawet gdy nie mamy pieniędzy na koncie to zjemy przepyszną pizzę, a czas jaki będziemy mieli do zapłaty to np. 7 dni. Dowożący nie muszą się martwić o napiwki, każdy z nich będzie miał swój numer, który w aplikacji jeśli będziemy chcieli to wybierzemy i dorzucimy jakąś kwotę do rachunku na rzecz danego „Dowożącego”.

Najważniejsze w ty m wszystkim jest to, że użytkownicy starszych modeli telefonów będą mogli również z niej korzystać, jednak zadowolić się będą mogli tylko dotykaniem ekranu palcem, już nie zobaczą rzeczywistej wielkości pizzy.

to tyle na temat aplikacji przyszłości 🙂

Zwycięzcom serdecznie gratuluję. Finał konkursu już dziś. Jego szczegóły możecie śledzić na blogu PizzaPortal.pl.