WizePanel – nowatorski sposób przekazywania informacji w budynkach

WizePanel™ - nowatorski sposób przekazywania informacji w budynkachW miejscach odwiedzanych przez dużą ilość osób ważna jest odpowiednia komunikacja. Każdy interesant powinien bez problemu odnaleźć miejsce, osobę lub informację której szuka. Istnieje wiele sposobów ich dostarczania od zwykłej tabliczki na ścianie, po panele LCD i aplikacje. Na rynku pojawiło się nowe rozwiązanie, które działa na nieco innej zasadzie. Nie potrzebuje żadnych kabli, a bateria pozwoli na jego nieprzerwaną pracę przez 10 lat. Jak to możliwe? Zapraszam do rozmowy z Krzysztofem Chudy – Prezesem firmy Signer – wyłącznego dystrybutora innowacyjnych urządzeń WizePanel w Polsce.

Jaki problem rozwiązuje WizePanel i dla kogo jest to narzędzie?
Wyobraźmy sobie taką sytuację. Jesteśmy zaproszeni na konferencję, przychodzimy do budynku na umówioną porę. Centrum konferencyjne jest wspaniałe, bardzo gustowne ale musimy jeszcze znaleźć naszą salę. Zaczyna się poszukiwanie… Często informacje jakie znajdujemy na kartach przyklejanych do drzwi są nieaktualne, już nie mówiąc o sytuacji, gdy miała miejsce zamiana sal. Po kilku próbach i zwróceniu na siebie uwagi uczestników innych prelekcji udaje się w końcu dotrzeć do właściwej Sali. Jeszcze tylko przemknąć tyłami tak, by nie przeszkadzać w trwającym już wystąpieniu. Miedzy innymi taki problem rozwiązuje WizePanel. Sprawia, że jeśli jesteś właścicielem podnosisz satysfakcję swoich gości i tym samym pozycjonujesz się na rynku jako zaufana firma. WizePanel jest narzędziem i tak jak w przypadku wiedzy dopiero jego właściwe użycie jest potęgą.
Na rynku istnieją konkurencyjne produkty takie jak: wyświetlacze interaktywne i dotykowe, ekrany lcd czy też aplikacje mobilne, które mogą pełnić rolę recepcji i informacji w budynku. Jaką przewagę nad alternatywnymi rozwiązaniami ma WizePanel?
Rzeczywiście, rynek „przekazywania informacji” oferuje dziś spory wybór różnych systemów. Główną ich cechą, która nie występuje w WizePanel i jest jednocześnie jego ogromną zaletą to brak okablowania. WizePanel może być wykorzystany w dowolnym momencie i miejscu np. może być przyklejony do szkła, ustawiony na słupki. Jego mobilność daje ogromne możliwości. Kolejną, równie ważną cechą z punktu optymalizacji kosztów oraz osiągania korzyści jest wykorzystanie ekranów e-ink co sprawia, że ekran WizePanel na jednych bateriach może pracować nawet do 10 lat. Jak weźmiemy to pod uwagę, to ilość alternatywnych rozwiązań drastycznie spada.
Jak działa system i co można wyświetlić za jego pomocą?
System jest bardzo intuicyjny zarówno dla instalatora jaki i użytkownika. Zacznijmy od tego pierwszego. System składa się z jednostki zwanej Commanderem, która służy w systemie za serwer do pobierania i przetwarzania informacji. Następnie te informacje przekazywane są do jednostki Dispatcher, która zamienia je na sygnał radiowy i przesyła na ekrany. WizePanel oferuje spore możliwości integracji a jednym z nich jest wykorzystanie MS Outlook a dokładnie jego kalendarza do zarządzania informacjami. Wystarczy tylko utworzyć spotkanie w kalendarzu a dane zostaną przeniesienie na ekran WizePanel. Żadnych szkoleń, skomplikowanego oprogramowania. WizePanel po prostu wtapia się w przyzwyczajenia użytkownika. To się właśnie nazywa „user-friendly”.
Do jakiego najbardziej niestandardowego zastosowania wykorzystano WizePanel?
WizePanel przez to, że jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem jest wykorzystywany na różnych polach w różnych branżach i trudno tutaj wskazać dla niego niestandardowe rozwiązanie. Używany był już w centrach medycznych, uniwersytetach, na stadionach w loży VIP a nawet pojawił się projekt wykorzystania go w taksówkach. Dzięki temu, że WizePanel oferuje też wersję OEM (w uproszczeniu sama elektronika) można przygotować dowolną obudowę lub wbudować WizePanel np. w mebel, biurko itp.
Ile kosztuje wdrożenie i utrzymanie systemu?
Tak jak wcześniej mówiłem, system WizePanel jest bardzo uniwersalnym narzędziem z dużymi możliwościami integracji co sprawia, że trudno podać dokładną odpowiedź na to pytanie. Żeby jednak wskazać o jakich kosztach możemy mówić to należy przyjąć, że koszt ekranu (już z kompletną instalacją) to jakieś 0,60 zł netto dziennie. Nie mówiąc już o zysku dzięki braku okablowania, braku kosztów za energię i długiej trwałości urządzeń (tradycyjne ekrany Digital Signage wymagają wymiany po ok. 4 latach pracy).
W jaki sposób mogę zmierzyć korzyści wynikające z używania WizePanel?
Korzyści w tym przypadku należy podzielić na mierzalne i niemierzalne. Te pierwsze to materialne korzyści takie jak oszczędność na okablowaniu i energii elektrycznej, prosta obsługa niewymagająca rozbudowanych szkoleń, trwałe urządzenie niewymagające częstej wymiany ani konserwacji, oszczędność na pracy pracownika, który w przypadku tradycyjnego rozwiązania (drukowany papier wkładany za etykietę z PLEXI) poświęcał dużo czasu na przygotowanie informacji i umieszczenie jej w odpowiednim miejscu. W przypadku drugim mówimy o optymalizacji pracy, satysfakcji gości, prestiżu naszego miejsca. Tego się nie da zmierzyć ale na pewno będzie się dało odczuć.

Więcej informacji na temat WizePanel znajdziesz na stronie: signer.com.pl