Ty też możesz zostać ninja!

Ty też możesz zostać ninja! Na obrazku mężczyzna w okularach przebrany w kostium ninja„Olej studia, zostań ninja”. To słynne powiedzenie wzięło sobie do serca wielu naszych rodaków. Sprawa jednak nie jest taka prosta jak by się mogło wydawać. Osiągnięcie wysokiego poziomu specjalizacji wymaga wiele pracy i poświęceń. Nie każdy temu sprosta. Dużo łatwiej podnosić swoje kwalifikacje kiedy ma się mistrza. To on poprowadzi nas przez ścieżkę wiodącą od amatora to profesjonalisty. Zdradzi nam także sekrety i sztuczki jakich nie poznamy studiując książki. Chcesz zostać mistrzem w dowolnej dziedzinie? Znajdź ninja, który wszystkiego Cię nauczy.

LiveNinja to serwis łączący osoby chcące podnosić swoje umiejętności ze specjalistami, którzy im w tym pomogą. Nauka odbywa się na wideoczacie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę umiejętność jaką chce się doskonalić i system znajdzie odpowiednie osoby, które mogą nas uczyć. Następnie wystarczy umówić się z nauczycielem na konkretną godzinę w danym dniu tygodnia i zaliczyć lekcję. Prosto i skutecznie.

LiveNinja - lista osób, u których można brać lekcje - na zielonym tle strony widnieje logo w postaci wojownika ninja, pod nim znajdują się awatary nauczycieli oraz informacje o tym czego uczą i ile to kosztuje
Źródło: liveninja.com

W serwisie można wybierać spośród 15 kategorii głównych. Każda z nich posiada własną grupę umiejętności więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Profil każdego ninja zawiera informacje na temat kosztu nauki i wolnych terminów spotkań. W niektórych przypadkach lekcje są darmowe. W umawianiu się na zajęcia pomaga wbudowany kalendarz. Dodatkowo ninja może napisać parę słów o sobie i tym w czym jest najlepszy. Nasz sensei ma także możliwość wstawienia na profilu filmu wideo. Dzięki temu zanim zapiszemy się na lekcję możemy przekonać się czy dany nauczyciel będzie dla nas odpowiednią osobą. W profilu znajdziemy też opinie uczniów. Wszystkie te informacje pomogą nam wybrać najlepszego ninja. Jeśli sami chcemy szkolić innych musimy wysłać zgłoszenie do autorów serwisu i liczyć na jego pozytywne rozpatrzenie.

LiveNinja to ciekawy serwis, który w nowoczesny sposób podchodzi do wymiany wiedzy w sieci. Nie trzeba nic pisać żeby doskonalić nasze umiejętności. Wystarczy kamerka internetowa i parę groszy. Nauka pod okiem praktyka jest znacznie skuteczniejsza aniżeli wpajanie wiedzy z książek. Środki zainwestowane w rozwój nigdy nie są wyrzucone w błoto. Zwrócą się szybciej niż myślisz. Zatem do dzieła. Ty też możesz zostać ninja.

Źródło obrazka: flickr.com (CC)