Sprawdź kogo interesują Twoje prezentacje

Źródło: flickr.com cc - http://www.flickr.com/photos/o5com/5220980010/sizes/s/in/photostream/Jeśli zdarzyło Ci się kiedyś wystąpić publicznie to wiesz, że ciężko jest zmierzyć efekt jaki na widzach zrobiła przedstawiana przez Ciebie prezentacja. Jeśli po jej zakończeniu otrzymałeś gromkie brawa to jest to jakiś sygnał, że zrobiłeś na ludziach dobre wrażenie. Jeśli do tego pojawi się kilka pytań możesz być pewny, że ludzi interesuje ten temat. Pochlebne uwagi jakie usłyszysz w kuluarach mogą upewnić Cię w tym, że zrobiłeś kawał dobrej roboty. Jak jednak dowiedzieć się ile osób tak naprawdę temat zaciekawił? Można oczywiście na końcu prezentacji dać swój e-mail. Jednak nie gwarantuje to pozyskania kontaktów do osób z publiczności. Rozwiązaniem w tym przypadku może być narzędzie PresentNow.me – dzięki niemu wszyscy, który zainteresowała nasza prezentacja będą mogli zostawić nam kontakt do siebie.

PresentNow działa bardzo prosto. Wystarczy dodać do systemu informacje o naszej prezentacji i możemy dzielić się nią z naszą publicznością. Podajemy tytuł prezentacji, informację zwrotną dla osób pozostawiających kontakt i kod pod jakim będzie dostępna. Później pozostaje nam tylko podanie kodu i przedstawienie tego co mamy do powiedzenia. Wszyscy, którzy wejdą na stronę PresentNow i podadzą kod, będą mogli nam zostawić swoje dane kontaktowe: imię, nazwisko, e-mail oraz telefon. Dzięki temu otrzymamy kontakt do ludzi, których zainteresowało nasze wystąpienie i będziemy mogli się z nimi skontaktować. Dla każdej naszej prezentacji możemy wybrać inny kod, dzięki czemu będziemy mogli dokładnie zmierzyć ich popularność.

Aplikację można za darmo testować przez 60 dni. Po upływie tego okresu niestety trzeba za nią płacić. W zależności od tego dla jak dużo słuchaczy przychodzi na Twoje prezentacje możesz wybrać odpowiedni plan taryfowy. Opcje różnią się od siebie długością czasu przetrzymywania danych w archiwum, ilością kontaktów widocznych w bazie oraz ceną. Każda z opcji umożliwia również eksportowanie zgromadzonych kontaktów. W narzędziu brakuje tylko jednej funkcji: możliwości pozostawienia uwagi przez słuchacza na formularzu kontaktowym.

Najprostsze rozwiązania są najbardziej skuteczne. PresentNow takie właśnie jest i pokazuje zupełnie nowy sposób na networking. Dzięki temu każda z prezentacji jaką wygłaszamy przełoży się na konkretne kontakty do zainteresowanych osób. Taki system zbierania informacji kontaktowych pozwoli nam również uniknąć sytuacji, w której e-maile od zainteresowanych lądują w spamie. Jeśli zatem przygotowujesz się do poprowadzenia prezentacji zastanów się nad tym czy nie warto wypróbować PresentNow. Możesz tylko zyskać. To jak dużo ocenią jednak Twoi słuchacze.