Quo vadis mobile? – NetVision14

Quo vadis mobile?W ostatni piątek miałem przyjemność wystąpić na konferencji NetVision14 i opowiedzieć trochę o przyszłości branży mobilnej. Pozytywnie zaskoczyła mnie duża ilość słuchaczy i bardzo ciepłe przyjęcie. Okazało się, że nie tylko temat był interesujący, ale także sposób w jaki pokazałem moją prezentację.

Mówiąc o przyszłości mobile postanowiłem skorzystać z dość nowatorskiego rozwiązania jakim jest Presentain. To usługa dzięki, której prezentacją można sterować z poziomu telefonu komórkowego. Ponadto wszyscy słuchacze, który wejdą na adres www, na którym umieszczona jest prezentacja, mogą aktywnie brać w niej aktywny udział zadając prelegentowi pytania i głosując w ankietach jakie wyświetlane są na ekranie. Pytania są anonimowe więc osobiście mogłem przekonać się czym to grozi 😉 Chętni mogą też zostawić swój adres e-mail i otrzymać powiadomienie kiedy pojawi się nagranie z prezentacji, bo Presentain rejestruje wszystko to co mówi prelegent. Dzięki temu w mig można umieścić nagranie ze swoją prezentacją w sieci i udostępnić ją tym, którzy nie mogli osobiście zjawić się na konferencji.

Funkcja umożliwiająca głosowanie w ankietach zrobiła spore wrażenie na słuchaczach. Aż 53 osoby z sali podłączyły się do prezentacji i oddały aż 56 głosów w 2 ankietach. A tego o czym mówiłem możesz posłuchać niżej.

Wystąpienie na NetVision14 było dla mnie ogromną przyjemnością. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli na moją prezentację i poświęcili swój cenny czas, żeby mnie posłuchać. Organizatorom dziękuję za zaproszenie. Zrobiliście naprawdę fajną konferencję. Poprzeczkę zawiesiliście sobie wysoko więc trzymam kciuki, żeby kolejna edycja była równie udana.

Źródło obrazka: flickr.com marfis75