Prognozy na wszystko

Prognozy na wszystkoLudzie od zawsze szukają odpowiedzi na to co przyniesie przyszłość. Wiedza o tym co dopiero może się wydarzyć to przedmiot zainteresowania naprawdę wielu osób. Jedni chcieliby dzięki temu odmienić swój los i zarobić miliony. Inni uratowali by kogoś przed katastrofą. Jeszcze inni wykorzystali by ją do przejęcia władzy nad światem. Byłaby też grupa osób, które nie zrobiłby nic. Wyobraź sobie, że nagle dowiadujesz się o tym kto wygra Euro 2012. Brzmi kusząco? A co powiesz na informacje dotyczącą kursu franka szwajcarskiego na koniec roku? Taka wiedza niewątpliwie mogła by się przydać. Znajdziesz ją na jednym z internetowych serwisów.

Prognozy dotyczące przyszłości odkryjesz dzięki TrendFor.me – serwisie, w którym użytkownicy przewidują to co wydarzy się w przyszłości. Pod lupę można brać dowolne zdarzenie. Wystarczy je dodać, podać różne warianty w jaki może się zakończyć i wybrać odpowiednią kategorię. Użytkownicy będą mogli głosować na opcję, która ich zdaniem jest najbardziej prawdopodobna. Aby ułatwić nam podjęcie decyzji serwis wzbogaci każdy temat o dodatkowe informacje takiej jak: zdjęcia, wideo czy też artykuły publikowane w sieci. Po upływie czasu na głosowanie można sprawdzić czy społeczności rzeczywiście udało się prawidłowo wytypować wynik.

Kiedy Iran zbuduje broń atomową? Ile kosztować będzie iPad 3? Na jak długo pójdzie do więzienia „Pan życia i śmierci” Wiktor But? Jaką cenę osiągnie złoto na koniec roku? Co ONZ zrobi w sprawie Syrii? To tylko niektóre z pytań jakie pojawiają się w serwisie. Czy prognozy użytkowników rzeczywiście się sprawdzą? A może okażą się kompletnie nietrafione. Ja też chciałbym to wiedzieć. Niestety zgubiłem gdzieś moją kryształową kulę 😉

Źródło obrazka: flickr.com (CC)