Prognozy dla innowacji 2014

Prognozy dla innowacji 2014W tym roku nieco później niż zwykle, ale za to w wyjątkowej formie. Mam przyjemność przedstawić Ci „Prognozy dla innowacji 2014” – znajdziesz w nich ponad 40 prognoz na innowacyjne produkty i usługi, które mogą pojawić się w tym roku na rynku. Przeczytasz także wypowiedzi 18 ekspertów, dzięki którym zaznajomisz się z najważniejszymi trendami i kierunkami rozwoju. Mam nadzieję, że lektura będzie dla Ciebie inspiracją do stworzenia własnych, nowatorskich pomysłów. Niniejsza publikacja różni się od innych dokumentów jakie znajdziesz w sieci. Skupia się bowiem przede wszystkim na tym co dopiero będzie, a jak wszyscy dobrze wiemy przewidywanie przyszłości to bardzo trudne zajęcie.

„Prognozy dla innowacji 2014” podzielone zostały na 8 dziedzin tematycznych: biznes, big data, marketing, mobile, social media, zdrowie, informacje i media oraz praca i kariera. W każdej z nich znajdziesz 4 prognozy przygotowane przeze mnie oraz opinie znakomitych ekspertów. W tegorocznej edycji swoje prognozy i komentarze przygotowali Artur Kurasiński reprezentujący Fokus, Marcin Kowalik z funduszu Black Pearls InvestmentsMichał Sadowski z Brand24, Krzysztof Moszyk z 3Camp oraz Łukasz Dembiński z Devesion, Monika Mikowska z jestem.mobi i mobee dickBartosz Rychlicki z Quantum Lab, Joanna Staniszewska reprezentująca firmę doradztwa marketingowego You’ll, broker innowacji i wynalazca z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej Grzegorz Gorczyca, Tomasz Kowalczyk z NatuMed, redaktor naczelny Antyweb.plGrzegorz Ułan, kierująca Zespołem Serwisów Społecznościowych w Wirtualnej Polsce Małgorzata Kaliszczak, dziennikarka i właścicielka serwisu dobraulica.pl Luiza Zalewska, Michał Herok z SEOgroup, Multimedia Creations Advisor Łukasz Skalik oraz Dominika Łobodzińska z konsulti.pl, Agnieszka Ręczajska z Virtual Recruiter i Marcin Prys z Inspeo. Partnerem tegorocznego wydania odpowiedzialnym za oprawę graficzną jest agencja Jamel Interactive, w której pracuję.

Kliknij w przycisk poniżej i pobierz „Prognozy dla innowacji 2014”

 

lub obejrzyj w serwisie SlideShare

 

Jeśli interesujesz się nowinkami rynkowymi, trendami i innowacjami to coś właśnie dla Ciebie. Ten dokument przede wszystkim ma zainspirować Cię do działania. Na pewno masz w swojej głowie wiele interesujących pomysłów, które pora uwolnić.

Dziedziny, które wybrałem są ściśle powiązane z tematyką bloga. Bardzo często opisuję przykłady innowacji, które pojawiają się w każdej z nich. Nie oznacza to, że w innych branżach nie ma miejsca na innowacje. Wprost przeciwnie. Niestety przygotowanie dokumentu, w którym zawarte byłoby wszystko to zadanie praktycznie niewykonalne.

Forma w jakiej przygotowałem prognozy nie jest przypadkowa. Wskazanie konkretnych przykładów rozwiązań pozwoli na koniec roku sprawdzić, które z nich rzeczywiście trafiły na rynek. W ten sposób łatwo będzie można zweryfikować skuteczność prognoz. W poprzednich latach moje prognozy sprawdzały się w 21,62% i 22,63% więc poprzeczka jest zawieszona wysoko.

Zachęcam do pobierania i udostępniania prognoz, ale przede wszystkim do tworzenia własnych pomysłów na innowacje. Kto wie czy któryś z nich nie okaże się strzałem w 10?