Pracownicy z okolicy

Pracownicy z okolicy - na obrazku mapa z serwisu jobyourlife.com z zaznaczonymi na niej osobamiW życiu pewne są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. Żeby jednak spełniła się ta druga opcja najpierw trzeba mieć pracę. Im więcej potrafimy, tym większa jest nasza wartość. I oczywiście wysokość płaconych podatków. Naszymi dokonaniami warto się zatem chwalić. Być może dzięki temu znajdzie się ktoś, kto nam za nie więcej zapłaci. Można to robić na różne sposoby: wpisywać talenty, umiejętności i dokonania w CV, mówić o nich w sieci lub umieszczać informacje na ich temat w serwisach dla profesjonalistów. Czy można zrobić z nimi coś jeszcze?  Okazuje się, że tak. Wystarczy pokazać je na mapie.

Do tego celu należy użyć strony JobYourLife.com. W dużym uproszczeniu jest to geolokalizacyjny serwis dla profesjonalistów, w którym będziemy mogli znaleźć różne talenty wokół nas. Wystarczy założyć konto, wypełnić kilka informacji o sobie oraz swojej pracy i można zacząć zabawę. Z serwisu można korzystać na kilka różnych sposobów takich jak:

  • przeglądanie osób z okolicy – sprawdzamy kto pracuje w danym miejscu i na czym się zna,
  • wyszukiwanie talentów – po wpisaniu w wyszukiwarkę interesującej nas umiejętności mapa zostanie przefiltrowana i zobaczymy na niej wszystkie osoby, które pasują do zapytania. Im większe oddalenie na mapie tym więcej wyników otrzymamy,
  • potwierdzanie talentów – jeśli wiemy, że ktoś jest w czymś dobry możemy potwierdzić ten fakt na jego profilu. Wystarczy wybrać jakiś talent, który jest przypisany do użytkownika i wszyscy będą wiedzieć, że w takiej kwestii można na tej osobie polegać,

Ponadto użytkownicy mogą uzupełniać swoje profile, integrować konta z serwisu LinkedIn, dodawać do list interesujące osoby czy też wysyłać do siebie wiadomości prywatne. Jedynej opcji, której w chwili obecnej brakuje to możliwość wyszukiwania ofert pracy. Myślę jednak, że niebawem pojawi się ona w serwisie i staną się filarem modelu biznesowego tego przedsięwzięcia.

Serwis JobYourLife po zalogowaniu - mapa z serwisu pokazująca jego użytkowników w europie oraz interesujące osoby
Źródło: jobyourlife.com

JobYourLife.com to ciekawa usługa. Łączy ze sobą elementy serwisu społecznościowego dla profesjonalistów z dobrze znanymi wszystkim mapami Google. Pozwala w łatwy sposób sprawdzić nie tylko kto pracuje niedaleko nas, ale także zobaczyć w czym ta osoba jest naprawdę dobra. Umożliwia też wyszukiwanie specjalistów na całym świecie. Narzędzie przyda się na pewno wszystkim, którzy cenią sobie networking. Dzięki niemu każdy w łatwy sposób będzie mógł zwiększyć sieć swoich kontaktów.

Źródło obrazka: jobyourlife.com