Pokaż światu swoje projekty

Źródło: flickr.com cc - http://www.flickr.com/photos/lumaxart/2137737248/sizes/s/in/photostream/Projekt to słowo, które zawsze kojarzyło mi się z dużym i innowacyjnym przedsięwzięciem. Realizacja projektów to czynność, która wzbudza uznanie innych. Kiedy ktoś pyta Ciebie o to czym aktualnie się zajmujesz i w odpowiedzi słyszy: pracuję nad ważnym projektem… to dalej w zasadzie nie trzeba nic mówić, bo wiadomo, że to bardzo poważne i prestiżowe zadanie. Kiedy wypuszczałem swój pierwszy projekt w sieci byłem niezmiernie dumny i czułem, że robię coś naprawdę wyjątkowego. Dziś mój zespół realizuje 5-8 projektów rocznie więc emocje są nieco mniejsze, ale moment wyjścia na świat to zawsze bardzo elektryzująca chwila. W sieci jest sporo miejsc, w których możemy pochwalić się swoimi osiągnięciami, ale wśród nich brakuje takich, które zorientowane są na realizowane przez nas projekty. Sytuację chce zmienić Workomotion: sieć do dzielenia się portfelem naszych projektów.

Idea jest bardzo prosta, ale właśnie w jej prostocie tkwi siła. Workomotion to serwis, który łączy profesjonalistów za pomocą projektów które realizują. Serwis stawia na konkretne osiągnięcia i ludzi, którzy za nimi stoją. Projekt to zazwyczaj przecież coś znacznie więcej niż tylko kierownik zbierający za niego pochwały. O roli innych osób bardzo często się zapomina. Dzięki Workomotion możemy przedstawić każdą z osób, które były zaangażowane w dane przedsięwzięcie: pomysłodawcę, grafika, webmastera, programistę, testera, prawnika, marketingowca albo jakąkolwiek inną osobę, która przyczyniła się do jego realizacji. Dodatkowo każda z takich osób może dodać notatkę, która rozwinie informacje o swojej roli i sprecyzuje jej zakres.

Każdy projekt szczegółowo opisuje jego karta. Mogą się na niej znaleźć takie informacje jak: tytuł, link do usługi lub serwisu, informacje o zespole projektowym, opis przedsięwzięcia, zdjęcia i zrzuty ekranu, oceny przyznawane przez innych użytkowników oraz komentarze. Profil użytkownika agreguje informacje o jego aktywnościach w Workomotion. Oprócz podania krótkiego info o sobie, wyborze roli w projektach i wstawieniu awatara można zostawić również dane kontaktowe, które ułatwią innym skontaktowanie się z nami w razie potrzeby.

Poza dodawaniem własnych projektów możemy obserwować innych użytkowników w serwisie. Dzięki temu będziemy na bieżąco jeśli chodzi o ich aktywności i najnowsze realizacje. Każdy z użytkowników, z którymi mieliśmy przyjemność pracować w jakimś zespole projektowym trafia do naszych kontaktów. W porównaniu z innymi serwisami zorientowanymi na profesjonalistów i sieciami znajomych jest to spora różnica ponieważ nie pokazuje wszystkich których znamy, tylko konkretne osoby, z którymi pracowaliśmy.

Workomotion to ciekawa alternatywa w stosunku do serwisów dla profesjonalistów. Zamiast koncentrować się tylko i wyłącznie na jednostce serwis próbuje przedstawić projekty w szerszej perspektywie. Najważniejszy jest zespół, a dobry ekipa to podstawa sukcesu. Czasy, w których przedsięwzięcia były realizowane przez pojedyncze osoby odchodzą powoli do lamusa. W grupie pracuje się raźniej i jest ona gwarancją tego, że poszczególni jej członkowie będą wzajemnie się uzupełniać. Zatem jeśli ostatnio udało Ci się zrealizować jakiś fajny projekt to opisz go na Workomotion i nie zapomnij przedstawić wszystkich, którzy są za niego odpowiedzialni. Jak wiadomo nie od dziś sukces ma przecież wielu ojców.