Naucz innych jak programować

Naucz innych jak programowaćDobry programista to prawdziwy skarb. Bez niego nie powstanie kod i żaden projekt informatyczny nie ujrzy światła dziennego. Zapotrzebowanie na programistów wzrasta z każdym rokiem. Biegłość w językach programowania jest bardzo cenioną i pożądaną przez pracodawców umiejętnością. Od dobrego programisty zależeć będzie nie tylko to jak szybko zrealizuje projekt, ale również to czego będzie mógł nauczyć innych. W wielu firmach standardem jest to, że doświadczeni koderzy szkolą innych i podnoszą ich kwalifikacje. Od dziś programiści będą mogli w prosty sposób uczyć wszystkich internautów sztuki jaką jest programowanie. Codecademy – serwis, w którym każdy może poznać podstawy programowania udostępnił właśnie platformę e-learningową Creators, która umożliwi tworzenie kursów i szkoleń.

Źródło: codecademy.com

Platforma e-learningowa umożliwi dzielenie się wiedzą programistyczną z innymi. Każdy kto dobrze zna: JavaScript, Python czy też Ruby będzie mógł umieszczać w systemie swoje własne lekcje. W chwili obecnej nie ma możliwości dodawania kursów w innych językach, ale powinno się to zmienić. Dostęp do platformy poprzedza konieczność wybrania języka, w którym chce się uczyć oraz uzasadnienia, z którego będzie wynikać, że dana osoba ma niezbędne predyspozycje i wiedzę do tego żeby tworzyć kursy.

Po zalogowaniu się do platformy otrzymuje się dostęp do:

  • tworzenia – lekcji, projektów i wyzwań. Lekcje służą do poznawania wiedzy, projekty pokazują jak można używać jej w różnych sytuacjach, natomiast wyzwania wymagają od kursanta zrealizowania zadania jak najlepiej i w jak najkrótszym czasie,
  • najlepszych praktyk – które tłumaczą w jaki sposób działa platforma i jak należy tworzyć treści, tak aby każdy użytkownik mógł z nich korzystać,
  • forum – na którym można zadawać pytania innym.

Oferta edukacyjna Codecademy zwiększy się znacznie po uruchomieniu narzędzia Creators. W serwisie od września 2011 do chwili obecnej zarejestrowało się ponad milion użytkowników, którzy chcą nauczyć się programowania. Ten wynik robi ogromne wrażenie. Zaspokojenie głodu wiedzy możliwe było tylko poprzez dodanie kolejnych kursów. Ruch, który wykonało Codecademy był prosty i genialny. Serwis jest przecież platformą e-learningową. Wystarczyło otworzyć ją na innych programistów. Wilk syty i owca cała. Codecademy można teraz polecić wszystkim internautom, bez względu na to czy ktoś jest programistą czy dopiero ma zamiar nim zostać. Każdy znajdzie na stronie miejsce dla siebie. Teraz pozostaje tylko usiąść do klawiatury i zacząć programować.