Ludzie, których musisz poznać

Ludzie, których musisz poznaćJak najłatwiej poznać kogoś nowego? Przez znajomych. Każdy z naszych przyjaciół oprócz grona wspólnych kolegów ma też inne kontakty. Aby nawiązać nowe znajomości wystarczy, że zostaniemy przedstawieni osobie, której nie mieliśmy jeszcze przyjemności poznać. Nie wszystkie znajomości mogą nas jednak interesować. Zamiast poszerzać kontakty o dziesięć przypadkowych osób lepiej celować w jedną, która będzie najbardziej wartościowa z punktu widzenia naszych prywatnych interesów. Dzięki serwisom społecznościowym możemy bez problemu przejrzeć wiele znajomości. Jak spośród nich wyłowić te najbardziej wartościowe? Jest na to prosty sposób.

Intro to aplikacja na iOS, która wskaże osoby, które powinniśmy poznać. Można ją za darmo pobrać z App Store. Wystarczy podłączyć do niej konta z serwisów społecznościowych takich jak: Facebook, Twitter, LinkedIn i Foursquare . Aplikacja analizując znajomych naszych znajomych i ich znajomości przygotuje dla nas listę kontaktów. System bierze pod uwagę trzy kryteria:

  • osoby, które chcemy poznać – wystarczy podać to czym się zajmujemy i jakiego rodzaju kontaktów szukamy,
  • ludzi w najbliższym zasięgu posiadających dużą sieć kontaktów biznesowych,
  • ważne osoby pracujące w branży, z którymi mamy wspólnych znajomych.

Algorytm zrobi za nas całą robotę. Wtedy pozostaje nam tylko skontaktować się z takimi osobami lub wysłać im zaproszenie. Jeśli chcemy możemy porozmawiać z naszymi nowymi znajomymi na czacie.

Intro - aplikacja do zdobywania nowych kontaktów biznesowych
Źródło: blog.getringro.net

Intro wykorzystuje powiązania między ludźmi do budowania nowych relacji biznesowych. System teoretycznie udostępnia takie same funkcje zapraszania znajomych jakie ma Facebook czy LinkedIn jednak robi to inteligentnie. Znajomości nie mają być przypadkowe tylko nieść ze sobą konkretne korzyści. Nie ma mowy o marnowaniu czasu. Każdy wskazany przez aplikację kontakt jest wartościowy. To kwintesencja networkingu.

Źródło obrazka: flickr.com (CC)