Kto może zostać innowatorem?

Źródło: flickr.com cc - http://www.flickr.com/photos/17258892@N05/2588347668/sizes/s/in/photostream/Czy zastanawiasz się czasem kim są innowatorzy? Co trzeba wiedzieć, aby wymyślać nowe rzeczy? Jakie umiejętności trzeba posiąść? Czy wiąże się z tym jakieś specjalne doświadczenie? A może wynika to z zupełnie innych predyspozycji? Jak to się dzieje, że komuś się udaje? Skąd czerpie się tyle pomysłów? Kto realizuje te wszystkie projekty? Odpowiedź jest prosta: ludzie. Zupełnie tacy jak Ty!

Być może nadal ciężko jest Ci uwierzyć w to, że Ty też możesz być innowatorem, ale to prawda. Może nim zostać każdy i naprawdę nie ma żadnego ograniczenia co do tego kto może zostać twórcą czegoś nowego w sieci. Jak myślisz czym powinien zajmować się przeciętny 84-latek? Czytaniem gazet? Bawieniem wnuków? Szukaniem tego Niemca, który wszystko mu chowa? Być może tak, ale nie George Weiss. To właśnie w wieku 84 lat został prawdopodobnie najstarszym twórcą aplikacji na iPhona, iPada oraz iPod touch! Gra Dabble to prawdopodobnie najszybsza gra słowna na świecie. Można ją pobrać z iTunes za 0.99$. Co więcej Dabble to pierwsza innowacja Georga Weissa jaką udało się wprowadzić na rynek. Gra przypomina nieco popularne Scrabble, ale pokazuje zupełnie inny wymiar jaki można nadać zabawie w układanie słów. Oprócz aplikacji w USA dostępna jest również klasyczna wersja gry.

 

Stworzenie Dabble było możliwe dzięki temu, że George Weiss nie bał się zaryzykować i postanowił zrealizować swój projekt. Czy miał dużo do stracenia? Dokładnie tyle samo co każdy z nas. Udało mu się znaleźć odpowiednich ludzi, którzy mu w tym pomogli i teraz cały świat może grać w jego grę. Więcej na temat realizacji projektu Dabble można przeczytać w serwisie Venture Beat.

Jeśli nadal nie wierzysz w to, że każdy może być innowatorem to zastanów się nad tym czym powinna zajmować się przeciętna 19-latka mieszkająca w Polsce? Uczenie się do matury? Zakupy z koleżankami? Może ciężkie treningi w szkole tańca? Co powiesz na uruchomienie startupa? To właśnie zrobiła Aleksandra Sitarska i wypuściła na świat MyGuidie.com – serwis łączący przewodników z turystami. Co więcej nie jest to pierwszy projekt jaki wyszedł spod ręki zdolnej programistki. Na jej koncie jest też Animili.pl – strona, na której można hodować zwierzaka. Programowaniem zaczęła interesować się w 2006 roku. Miała wtedy 14 lat. Dziewczyna lubi realizować swoje pomysły i ich efektem są startupy, które tworzy.

Jak zatem widzisz innowatorem może być każdy. Nigdy nie jest się na to za starym lub zbyt młodym. Również płeć nie determinuje tego, czy ktoś może odnieść sukces. Wynika to z zupełnie innych czynników. Trzeba chcieć i wziąć się do pracy. Zanim znajdziesz kolejną wymówkę przed tym, aby nie zrobić tego o czym marzysz, przypomnij sobie historię staruszka i młodej dziewczyny, którzy swoimi pomysłami mogą zawojować świat. I weź się do roboty! Do odważnych świat należy.