Kolibree – inteligentna szczoteczka do zębów

Kolibree - inteligentna szczoteczka do zębówSzczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda„. Słowa tej piosenki zapadły mi w pamięć jeszcze w dzieciństwie i od zawsze kojarzą mi się z myciem zębów. W końcu higiena jamy ustnej to bardzo ważna kwestia dla każdego z nas. Wyrobienie dobrego nawyku mycia zębów w dzieciństwie pozwoli uniknąć wielu problemów i wydatków w przyszłości. Jednak nie wszystkich przekonają chwytne słowa piosenki albo wizja chowania zębów do szklanki. Co zatem zrobić jeśli nie zadziałają takie sposoby? Wystarczy sięgnąć po nowe technologie i gamifikację.

Właśnie z tych dwóch elementów korzysta Kolibree. Jest to innowacyjna szczoteczka do zębów, która została zintegrowana z aplikacją mobilną. Dzięki niej lepiej poznamy sposób w jaki myjemy zęby i dowiemy się jak robić to skutecznie. Dzięki wmontowanym czujnikom szczoteczka nie tylko zmierzy czas poszczególnych myć, ale także zbada ich dokładność. Po zsynchronizowaniu danych z aplikacją zobaczymy jakie strefy omijamy i co powinniśmy poprawić.

Do większej mobilizacji wykorzystano gamifikację. Każdy użytkownik za mycie zębów może otrzymać różnego rodzaju odznaki. Może nie jest to wyjątkowo cenna nagroda, ale na pewno każdy poczuje się miło kiedy ktoś doceni sposób w jaki myje swoje zęby. Aplikacja Kolibree przygotowana została z myślą o całych rodzinach. Można w niej założyć profile dla różnych domowników, a sama aplikacja rozpozna dane dostarczane przez różne szczoteczki. Urządzenie ma trafić na rynek w trzecim kwartale tego roku. Jego cena wahać się będzie od $99 do $200 w zależności od wariantu. Aplikacja mobilna współpracować będzie z urządzeniami iOS i Android.

W momencie kiedy producenci past do zębów prześcigają się w wyścigu o to, która z nich szybciej je wybieli, a dostawcy szczoteczek wymyślają coraz to nowsze kształty, ktoś inny stara się rozwiązać problem z zupełnie innej strony. Żaden producent pasty, ani szczoteczek nie ma przecież zielonego pojęcia jak używane są jego produkty w codziennym życiu. To co robi Kolibree to prawdziwa innowacja w tej dziedzinie. Pozwoli ona nie tylko pomagać użytkownikom, ale przede wszystkim zbada sposób w jaki różni ludzie myją swoje zęby. Zdobyta w ten sposób wiedza będzie bezcenna i posłuży do stworzenia jeszcze lepszych produktów do higieny jamy ustnej. Ale to wszystko jeszcze prze nami. Do tego czasu po prostu musimy robić swoje, „bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć„.

Źródło obrazka: kolibree.com