Kiedy liczą się fakty i twarde dane

Kiedy liczą się fakty i twarde daneLubimy mieć przekrojową wiedzę na jakiś temat. Im więcej danych mamy, tym łatwiej może nam być podjąć decyzję. Jesteśmy wtedy przekonani, że nie kupujemy kota w worku. Nasza decyzja jest przemyślana, bo opiera się na faktach. Statystyki, raporty, analizy, dane procentowe, wykresy, schematy, badania, infografiki – to wszystko ma nam pomóc pozyskać niezbędną wiedzę na konkretny temat. Przyda się także wtedy kiedy piszemy jakąś pracę lub przygotowujemy prezentację. Jak szybko dotrzeć do informacji, których potrzebujemy? Można skorzystać z Google, trafić na stronę z raportem, ściągnąć go i przekonać się, że to nie są informacje, których szukamy. Można też zrobić to szybciej i użyć Factbrowser.

Serwis to prosta wyszukiwarka raportów, badań i różnego rodzaju statystyk dotyczących naprawdę różnych tematów. Użytkownicy, dla których bariera języka angielskiego nie stanowi problemu znajdą tu prawdziwą skarbnicę wiedzy. Wystarczy wybrać dziedzinę, która nas interesuje i otrzymujemy dostęp do szeregu informacji. Serwis nie posiada własnego mechanizmu wyszukiwania, ale można przeglądać na kilka różnych sposobów:

  • tematy – możemy wybrać kategorię tematyczną i interesującą nas podkategorię, aby dotrzeć do tematu, który chcemy poznać,
  • źródła – w tym przypadku wybieramy z jakiego serwisu internetowego lub źródła informacji mają pochodzić dane jakich potrzebujemy,
  • firmy – kiedy potrzebujemy wiedzy dotyczącej konkretnego przedsiębiorstwa,
  • konsumenci – umożliwia nam przeszukiwanie bazy pod względem parametrów demograficznych,
  • regiony – pozwalają przeglądać raporty dotyczące konkretnych kontynentów lub państw.

Factbrowser to naprawdę proste i przydatne narzędzie. Każdy kto potrzebuje twardych danych popartych badaniami znajdzie tu coś dla siebie. Nie trzeba się rejestrować ani ściągać niczego na maila. Wiedza jest na wyciągnięcie kilku kliknięć. Trzeba tylko wiedzieć czego się szuka. Reszta to tylko formalność.

Źródło obrazka: flickr.com (CC)