Jest imprezka!

Źródło: flickr.com cc - http://www.flickr.com/photos/bucky4/882272720/sizes/s/in/photostream/Pamiętasz program telewizyjny Bar? Parę lat temu leciał na Polsacie i robił prawdziwą furorę. Prowadzącym był Krzysztof Ibisz, a jedną z uczestniczek drugiej edycji Dorota Rabczewska. To dzięki udziałowi w Barze cały świat mógł usłyszeć o wokalistce zespołu Virgin i poznać debiutancką płytę zespołu. W dużym skrócie Bar był rodzajem reality show, którego akcja toczyła się w knajpie. Zamontowanie kamer wszędzie gdzie się da i pokazywanie codziennego życia zatrudnionych tam osób przyciągało przed telewizory mnóstwo osób. Czas mijał, a popularność programu spadała. Dziś nie ma go już na antenie. Sieć jednak nie zapomniała o tym pomyśle. Serwis GoBefore.me, który udostępnia transmisję w przeciwieństwie do kultowego Baru nie stawia na reality show. Miejscem akcji nie jest też tylko jeden bar. Są nim knajpy, restauracje i dyskoteki na całym świecie!

GoBefore.me to nic innego jak serwis, w którym za pośrednictwem Internetu możemy zobaczyć co dzieje się w danej chwili w barze, restauracji lub dyskotece. Jeśli zamierzamy wybrać się w jakieś miejsce wystarczy odpalić transmisję i zobaczyć jak wygląda sytuacja. W chwili obecnej podglądać można 437 lokali na całym świecie, w tym trzy z Polski. Oprócz tego w serwisie dostępne są również relacje z dużych imprez, które można podglądać z kilku różnych kamer.

Na stronie każdego lokalu otrzymujemy informacje o godzinach, w których można oglądać transmisję, możemy przejrzeć galerię zdjęć i filmów wideo i zobaczyć jego położenie na mapie. Jeśli streaming nie obsługuje dźwięku można wynagrodzić to sobie muzyką z radia internetowego, która oddawać będzie klimat danego miejsca. Właściciele, którzy chcą pokazywać w sieci transmisje ze swoich lokali mogą to robić za darmo. Wystarczy zarejestrować się w serwisie i podać link do streamingu z kamery.

W sieci istnieje sporo serwisów agregujących transmisje online. Wśród nich brakuje jednak stron, które skupiają się na prezentowaniu tego co dzieje się w barach i na imprezach. GoBefore.me chce to zmienić.  Prosto, przejrzyście i do tego za darmo. Dzięki temu już nigdy nie przytrafi nam się sytuacja, w której przychodzimy w dane miejsce, a tam wszystko zajęte. Unikniemy też przypadków z wpadnięciem na imprezę, która jeszcze się nie zaczęła. Pozostaje nam tylko wybrać odpowiedni lokal i dobrze się bawić. Oczywiście pod warunkiem, że w ogóle nas do niego wpuszczą.