Jak znaleźć najtańszy parking w okolicy?

Jak znaleźć najtańszy parking w okolicy? Na obrazku widoczny jest parkometr oraz zaparkowane przy nim auto Nikt nie lubi płatnych parkingów. Niestety w wielu przypadkach jesteśmy zmuszeni do korzystania z nich ponieważ z miejscami do parkowania zawsze jest krucho. Teoretycznie parę złotych to nie majątek, ale kiedy planujemy dłuższy postój to rachunek może trochę boleć. Skoro już trzeba zapłacić to dobrze byłoby, aby opłata nie była zbyt wysoka. Jednak jak sprawdzić gdzie można parkować najtaniej? W tym celu wystarczy skorzystać z prostej i darmowej aplikacji.


ParkMe to aplikacja, którą można pobrać z App Store. Po jej uruchomieniu wskaże nam miejsca parkingowe w okolicy, w której się znajdujemy wraz z informacjami o tym ile zapłacimy w każdym z nich za postój. Możemy też wyszukać informacje o płatnych postojach w miejscu, do którego właśnie się udajemy. Dzięki opcji „Best parking” zawsze będziemy informowani o 3 najlepszych lokalizacjach i z łatwością je porównamy. System umożliwia również wskazywanie najtańszych parkingów pod względem czasu na jaki planujemy pozostawić auto. Posiada także asystenta pokazującego na jakich ulicach bez problemu znajdziemy miejsca postojowe, a jakich dróg lepiej unikać.

W aplikacji znajdują się informacje dotyczące parkingów z ponad 200 miast USA, 30 kanadyjskich  i 100 europejskich. W sumie program śledzi 26 000 miejsc parkingowych na świecie. Niestety parkingów z naszego kraju tam nie zaświadczymy. Mam jednak nadzieję, że sytuacja ta niebawem się zmieni i również Polacy będą mogli korzystać z wyszukiwarki tanich parkingów.

Źródło obrazka: flickr.com (CC)