Jak znaleźć najlepszą i najtańszą szkołę jazdy?

Jak znaleźć najlepszą i najtańszą szkołę jazdy? - na obrazku przerażony kursant za kierownicą samochodu i równie wystraszona instruktorkaPrawo jazdy zrobiłem 13 lat temu. Kurs kosztował niesamowite jak na tamte czasy 500 złotych. W wyborze szkoły wielkiego wyboru nie miałem. Z racji atrakcyjnej ceny padło na kurs u Pana Benka. Pojazdem, na którym uczyłem się jeździć był polonez napędzany gazem. Bez wspomagania kierownicy. Kiedy mój instruktor przyjechał po mnie na pierwszą lekcję od razu kazał mi wskakiwać za kółko. Pan Benek: Wojtek! Dlaczego nie jedziemy? Ja: Bo ja jeszcze nigdy nie prowadziłem samochodu. B: Nie prowadziłeś samochodu? To co ja mam z tobą zrobić? J: Może nauczy mnie pan jeździć? Zdziwienie mojego instruktora było naprawdę wielkie. Później było jeszcze ciekawiej. Wyciskanie 140 na godzinę z poloneza. Instruktor grający na gitarze podczas jazdy. Męczarnie na placu. Stłuczka. Jedna godzina teorii przez cały kurs. Oblanie pierwszego egzaminu, który zdawałem na zupełnie innym samochodzie. Udało się za drugim razem. Osoby, które dziś chcą nauczyć się prowadzić samochód są w dużo bardziej komfortowej sytuacji. Szkoły mają nowoczesne samochody. Jest dużo zajęć teoretycznych. Niektórzy mają nawet symulatory. Jak zatem wybrać najlepszą i najtańszą szkołę nauki jazdy? Wystarczy skorzystać z pewnej porównywarki.

Mowa o AutoQ. Serwis umożliwia znalezienie dobrej szkoły jazdy w wybranym przez nas mieście. W bazie danych znajdują się informacje z ponad 442 różnych placówek w całym kraju. Wystarczy wybrać czy interesuje nas cały kurs, dodatkowe jazdy albo kurs uzupełniający. Następnie podać kategorię i wybrać miasto. Serwis zwróci nam informacje na temat tego gdzie wyszkolimy się najtaniej.

AutoQ - porównywarka szkół nauki jazdy - zrzut ekranu z wyników wyszukiwania szkół w serwisie
Źródło: autoq.pl

To nie wszystkie możliwości serwisu. W wynikach zaprezentowane zostaną także dodatkowe informacje takie jak odsetek zdających kursantów, podział kursu na teorię i praktykę oraz średnia cena za godzinę jazdy. Warto dobrze zastanowić się nad swoim wyborem. Najtańszy kurs wcale nie musi przekładać się na jego jakość. Czasem lepiej jest zapłacić nieco więcej i uniknąć kosztów kolejnych egzaminów i wykupowania dodatkowych godzin. Użytkownicy mogą skorzystać także z wyszukiwania zaawansowanego, które pozwoli znaleźć szkoły oferujące płatność w ratach, naukę jazdy dla niepełnosprawnych czy też samochody z automatyczną skrzynią biegów.

AutoQ to serwis, z którego skorzystają wszyscy. Przyszli kursanci znajdą najlepsze i najtańsze szkoły nauki jazdy. Instruktorzy będą mogli umieszczać swoje placówki w serwisie. W chwili obecnej usługa jest całkowicie darmowa. Twórcy strony wykorzystali kilka ciekawych prawidłowości. Jedną jest popularność różnego rodzaju porównywarek internetowych. Kolejnym ważnym elementem jest fakt, że ludzie zawsze będą uczyli się prowadzić pojazdy. W ten prosty sposób powstał naprawdę fajny i przydatny serwis.

Źródło obrazka: flickr.com (CC)