Jak znaleźć eksperta sądowego w okolicy?

CEBiR - Jak znaleźć eksperta sądowego w okolicy?Zawód biegłego sądowego to bardzo odpowiedzialne stanowisko. Od przedstawionej ekspertyzy może zależeć wynik niejednej sprawy. Eksperci powoływani przez sąd powinni mieć bogate doświadczenie zawodowe i renomę znakomitych specjalistów w dziedzinie, którą się zajmują. Znalezienie takiej osoby może zająć trochę czasu. Zwłaszcza jeśli zagadnienie związane z ekspertyzą jest mało popularne. Niejedna osoba, firma czy też instytucja biorąca udział w postępowaniu sądowym może zastanawiać się jak znaleźć biegłego sądowego w okolicy. Rozwiązanie jest proste. Można je znaleźć w Internecie.

Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki Centralnej Ewidencji Biegłych i Rzeczoznawców (CEBiR). To pierwszy branżowy portal o biegłych, rzeczoznawcach i ekspertach o ogólnoeuropejskim zasięgu. W ten sposób bardzo szybko dotrzemy do danych ekspertów posiadających specjalistyczną wiedzę w jakiejś dziedzinie nauki lub szczególne umiejętności. Projekt powstał dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Innowacje w sądownictwie

CEBiR to nie tylko wyszukiwarka. Serwis jest kompleksowym narzędziem, które jest skierowane dla osób, firm i instytucji. Strona oferuje:

  • dostęp do aktualnych profili – biegli sądowi, rzeczoznawcy, lekarze sądowi, tłumacze przysięgli, mediatorzy, prawnicy, adwokaci, notariusze i radcy prawni mogą publikować w systemie swoje dane oraz informacje o doświadczeniu co znacznie ułatwi wyszukiwanie;
  • otrzymanie informacji o dostępności poszczególnych biegłych – dzięki kalendarzowi publikowanemu na e-wizytówce każdego biegłego będzie można mieć wgląd w terminy dostępności ekspertów oraz uzyskać informacje na temat ilości aktualnie przygotowywanych ekspertyz;
  • dodawanie referencji – biegli będą mogli dodawać je do swoich profili, dzięki czemu zwiększą swoją wiarygodność; 
  • bazę teleadresową jednostek – znajdują się w niej dane wszystkich instytucji związanych z wymiarem sprawiedliwości;
  • dział ogłoszeń – w którym zapytania mogą zamieszczać osoby szukające specjalistów z różnych dziedzin. Biegli mogą zgłaszać swoje oferty za pomocą systemu aukcyjnego;
  • bazę instytutów badawczych i firm opiniujących;
  • aktualne informacje z rynku prawnego;
  • 3 wersje językowe – w ten sposób dostęp do CEBiR mogą mieć też mieszkańcy innych krajów;

W systemie znajduje się ponad 100 000 rekordów w prawie 1 500 różnych dziedzinach tematycznych. Możliwe jest wyszukiwanie informacji po różnych kryteriach. Jak zatem widać CEBiR to naprawdę ogromna skarbnica wiedzy. Dostęp do serwisu jest darmowy w pewnym zakresie. Aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności należy założyć konto i wykupić odpowiedni pakiet. W zależności od tego czy jesteśmy osobą prywatną, kancelarią prawną czy też instytucją Resortu Sprawiedliwości zapłacimy różną kwotę. Poszczególne pakiety w ramach jednego konta umożliwiają jednak dostęp wielu użytkownikom jednocześnie. W ten sposób będzie można znacznie przyspieszyć prace związane z wyszukiwaniem informacji.

Korzystanie z systemu zapewnia nie tylko oszczędność czasu, ale zmniejsza wydatki na rzecz opinii eksperckich biegłych i rzeczoznawców. Innowacja jaką jest CEBiR niewątpliwie przyspieszy też prowadzenie wielu spaw sądowych. Dzięki informacjom zawartym w kalendarzach biegłych będzie można wybierać osoby, które będą w stanie szybko przygotować niezbędne ekspertyzy.

Duże możliwości jakie oferuje CEBiR to niewątpliwe zalety tego systemu. Kolejnym atutem jest to, że grupa odbiorców jest bardzo szeroka. Korzyści z używania serwisu otrzymują wszyscy: biegli i rzeczoznawcy mogą lepiej organizować swoją pracę, a kancelarie prawne oraz Instytucje Resortu Sprawiedliwości mogą sprawniej prowadzić postępowania. Właśnie takie innowacje są godne polecenia.

CEBiR-dotacje-na-innowacje

Źródło obrazka: cebir.com.pl

Wpis sponsorowany