Jak zarządzać ustawieniami wszystkich stron, na których mamy konto?

Jak zarządzać ustawieniami wszystkich stron, na których mamy konto? Na obrazku widoczne są metalowe trybikiNa ilu serwisach posiadasz konto? Na pewno jest ich całkiem sporo. O niektórych może już wcale nie pamiętasz. Z większości pewnie nie korzystasz. Zarządzanie jednym profilem to bułka z masłem. Gorzej kiedy chcemy coś zmienić na kilku różnych stronach. Na przykład awatar albo adres e-mail. Zanim znajdziemy miejsce, w którym ukryto daną opcję może minąć trochę czasu. Istnieje jednak narzędzie, które pozwoli nam załatwić ten problem w mgnieniu oka.

Blisscontrol to strona, dzięki której w prosty sposób będziemy mogli zarządzać ustawieniami na wielu różnych serwisach internetowych. Wystarczy wybrać z listy jaką opcję chcemy zmienić oraz stronę, na której chcemy to zrobić. Zostaniemy przeniesieni dokładnie tam gdzie znajduje się wybrana przez nas opcja. Jeśli tą samą czynność mamy zamiar wykonać na kolejnym serwisie wystarczy kliknąć w jego ikonkę i trafimy tam bez problemu.

W chwili obecnej narzędzie obsługuje 13 popularnych serwisów. Wśród nich znalazły się między innymi: Facebook, Twitter, Flickr, YouTube, LinkedIn, Pinterest czy Google+. Lista opcji jakie możemy zmieniać jest całkiem spora: dane osobowe, adres e-mail, hasło, ustawienia powiadomień, awatar, nazwa użytkownika, numer telefonu komórkowego to tylko niektóre z nich. Wśród innych ciekawych funkcji, o których warto wspomnieć jest możliwość usunięcia konta w wybranym serwisie. Przyda się ona tym wszystkim, którym znudziło się przebywanie na danej stronie.

Blisscontroll to proste i bardzo pomocne narzędzie. Sam serwis tak naprawdę nie robi nic. To nie on zmienia nasze ustawienia. Musimy zrobić to sami. Jednak dzięki niemu zaoszczędzimy wiele czasu. Trzy kliknięcia myszką i trafiam tam gdzie chcemy. To bardzo przydatna rzecz w czasach kiedy strony internetowe oferują nam coraz więcej możliwości.

Źródło obrazka: flickr.com (CC)