Jak w 2 minuty zrobić firmową aplikację na iPada?

 Źródło: flickr.com cc - http://www.flickr.com/photos/ivyfield/4666982875/sizes/s/in/photostream/Jeszcze parę lat temu firma posiadająca swoją stronę internetową uważana była za nowoczesną. Dziś sytuacja bardzo się zmieniła i wyznacznikiem innowacyjności jest posiadanie aplikacji na Androida lub iOS. Niestety stworzenie takiego oprogramowania wymaga sporych nakładów finansowych sięgających nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Proste aplikacje są oczywiście dużo tańsze, ale mają też mniejsze możliwości. Niewiele firm może jednak pozwolić sobie na takie szaleństwo. Jednak co się stanie jeśli okaże się, że koszt stworzenia firmowej aplikacji na iPada będzie nieco większy niż 100 zł miesięcznie, a czas jej wytworzenia to około 2 minuty? Na to pytanie chce odpowiedzieć StoryDesk – platforma umożliwiająca błyskawiczne uruchomienie takiej aplikacji.

StoryDesk to kreator aplikacji firmowych umożliwiających sprzedaż naszych produktów i usług. Dzięki temu nasi klienci mogą dokonać zakupów w mgnieniu oka. Każda osoba, nawet ta nie mająca zielonego pojęcia o tym jak tworzyć strony internetowe czy aplikacje mobilne, będzie w stanie wyczarować swoją własną aplikację na iPada. Prosto i naprawdę szybko. Wystarczy wcześniej przygotować kilka zdjęć.

 

Obsługa narzędzia możliwa jest z poziomu przeglądarki Google Chrome. Wystarczy założyć konto i uruchomić kreator nowej aplikacji. Następnie podajemy tytuł oraz opis naszej firmy i importujemy wcześniej przygotowane grafiki. Aplikacja utworzy stronę początkową, widok z informacjami o firmie oraz katalog produktów. Wszelkie multimedia możemy przenosić na odpowiednie widoki za pomocą funkcjonalności drag&drop. W katalogu produktów możemy tworzyć dodatkowe kategorie i w nich umieszczać nasze produkty i usługi. Nie ma ograniczenia co do ilości dodawanych produktów. Dla każdej utworzonej w katalogu rzeczy możemy dodać zdjęcie, indywidualny opis oraz cenę. Po zakończeniu pracy mamy dostęp do podglądu naszej aplikacji i sprawdzenia jak prezentują się poszczególne widoki Jeśli wszystko jest ok publikujemy aplikację i ściągamy ją na iPada.

StoryDesk idealnie nadaje się do tworzenia prostych aplikacji dla różnych branż. Nie ważne czy zajmujesz się sprzedażą nieruchomości, produktów i usług turystycznych, prowadzisz sklep albo zajmujesz się czymkolwiek innym. StoryDesk to narzędzie, które spełni oczekiwania wszystkich. W chwili obecnej dostępne jest w dwóch planach taryfowych: $39 mc za podstawową wersję aplikacji oraz ofercie indywidualnie dostosowanej do potrzeb firmy w zależności od wymaganych funkcjonalności. Aplikacje wytwarzane za pomocą StoryDesk są elastyczne, bezpieczne i umożliwiają działanie również w trybie offline. Twórcy narzędzia w planach mają przygotowanie kolejnego kreatora. Tym razem przeznaczony on będzie z myślą o tworzeniu multimedialnych prezentacji.

Jeśli udostępnisz masom coś, co powszechnie uważane jest za dobro luksusowe masz szansę osiągnąć ogromny sukces. Co jakiś czas w branży IT pojawia się ktoś, kto w taki sposób zmienia reguły działające na rynku. Takie działanie przyświeca StoryDesk. Ma być prosto, szybko i tanio. Dzięki temu tajemna wiedza z zakresu tworzenia aplikacji mobilnych przekazana została zwykłym zjadaczom chleba. Dzięki StoryDesk każda firma może mieć swoją własną aplikację na iPada.