Jak robi się biznes?

Jak robi się biznes - na obrazku jednodolarowy banknotGdzie mając niewielki kapitał można zrobić biznes? Oczywiście w Ameryce. Kariera od pucybuta do milionera rozpala marzenia wielu z nas. Niejedna osoba wierzy w to, że wyjedzie do Stanów i uda jej się zostać kolejnym Rockefellerem. Jednak Amerykanie nie mają monopolu na robienie pieniędzy. Sukces można odnieść wszędzie. Recepta jest prosta: dobry pomysł i dużo ciężkiej pracy. Jeśli sami nie wiemy jak zabrać się do tego, aby z fazy koncepcji przejść do realizacji naszych planów o własnej działalności możemy podpatrzeć jak robią to inni. Wystarczy odwiedzić pewien serwis z filmami wideo.

Business.me to strona, która agreguje materiały wideo z różnych stron w sieci poświęcone tematowi jakim jest biznes. Podzielone są one na cztery główne kategorie: nowe technologie, finanse, zarządzanie, firmy. Te z kolei składają się z kilku podkategorii dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Jeśli posiadamy konto w serwisie możemy ustalić subskrypcje poszczególnych kategorii i podkategorii. W ten sposób na stronie głównej Business.me znajdziemy tylko to co nas interesuje. Większość treści stanowią filmy anglojęzyczne.

Każdy z zarejestrowanych użytkowników może dodawać własne materiały wideo i w ten sposób wzbogacać bazę filmów. To też dobry sposób na wypromowanie własnego biznesu. Wideo możemy embedować lub wgrać za pomocą konta na YouTube. Jeśli jakiś film bardzo nam się spodoba warto dodać go do listy ulubionych. W ten sposób nie będziemy musieli go szukać kiedy postanowimy obejrzeć go po raz kolejny.

Strona jaką jest business.me jest prosta zarówno w koncepcji jak i działaniu. Po co walczyć z YouTube skoro można wykorzystać jego możliwości we własnym serwisie. Znalezienie niszy jaką są filmy o biznesie to świetny ruch. W specjalizacji tkwi bowiem ogromna siła. Nie trzeba robić strony dla każdego. Wystarczy znaleźć odpowiednią grupę docelową. W tym przypadku są nią osoby, które chcą prowadzić własny biznes oraz te, które już go robią. W dzisiejszych czasach chętnych do zdobywania wiedzy i dzielenia się z nią jest mnóstwo. Wystarczy wykorzystać tą zależność.

 

Źródło obrazka: www.fotopedia.com (CC)