Jak nie stracić na zakupach grupowych i pozbyć się niepotrzebnych kuponów?

Źródło: flickr.com cc - http://www.flickr.com/photos/sunshinecity/4816091951/sizes/s/in/photostream/Świat pokochał zakupy grupowe. Wszyscy chętnie korzystamy z promocji i kupujemy różne produkty oraz usługi znacznie taniej niż w normalnej ofercie. W tym modelu zyskują wszyscy: klienci nabywają dobra z przynajmniej 50% rabatem, sprzedawcy zwiększają obroty i reklamują swoją ofertę, a pośrednik przy okazji pobiera procent od każdej transakcji. Niestety część z użytkowników serwisów oferujących zakupy grupowe wpada w promocyjną pułapkę i kupuje zniżki, z których później nie korzysta. Co zrobić jeśli zostaniemy z kuponem, którego z różnych przyczyn nie możemy zrealizować? Z pomocą przychodzi nam DealsGoRound.com – serwis, w którym wszystkie kupony mają szansę na to, aby ktoś z nich skorzystał.

Serwis działa w prosty sposób: każdy kto ma niepotrzebny kupon rabatowy może go sprzedać innej osobie w serwisie. Wystarczy podać informację o tym czego dotyczy kupon, jego ceny i daty wygaśnięcia oferty. Oczywiście sami możemy również dokonywać zakupu kuponów, które wystawili inni użytkownicy serwisu. Możliwe jest sortowanie po najniższej cenie, wygasających ofertach, największych rabatach oraz tworzenie kuponowych list życzeń, dzięki czemu będziemy otrzymywać informacje na temat promocji, które najbardziej nas interesują. System umożliwia organizowanie własnych kuponów nabytych w różnych serwisach w obrębie jednego portfela, co znacznie ułatwia ich zarządzaniem. Narzędzie to spodoba się przede wszystkim maniakom zakupów grupowych.

Pomysł na powstanie platformy umożliwiającej wymianę kuponów pomiędzy użytkownikami serwisów typu Groupon został zainspirowany prawdziwymi historiami ludzi. Sam pomysłodawca strony stracił przez swoją nieroztropność 180$ przez niewykorzystany kupon. Oferta była bardzo kusząca, ale niestety po zakupie okazało się, że w jego kalendarzu nie ma miejsca, aby z niej skorzystać. Niektórzy jego znajomi mieli inne problemy np. kontuzje, które również uniemożliwiały skorzystanie ze zniżki. To stało się początkiem pomysłu, który raz na zawsze rozwiąże problemy wszystkich osób mających podobne kłopoty z zakupowymi okazjami.

W serwisie oprócz platformy sprzedaży i portfela do zarządzania kuponami jest również kilka innych ciekawych funkcjonalności. Podobnie jak na portalach zakupowych oferty możemy filtrować w obrębie interesujących nas miejscowości. Dostępna jest również mapa, na której możemy wyszukać okazje z okolicy. Serwis posiada aplikację na iPhone i Androida oraz umożliwia bezpieczne wykonywanie transakcji za pomocą usługi PayPal. Właściciel strony pobiera 10% od każdej sprzedaży. Nie jest to wygórowana cena. Oferta dostępna jest jak na razie we wszystkich większych miastach USA.

Zakupy grupowe dokonały rewolucji w sprzedaży produktów i usług. Stają się powoli odrębną gałęzią rynku i tworzą swój własny ekosystem. Wokół niego zaczynają funkcjonować dodatkowe usługi: agregatory ofert, strony z ofertami tylko dla kobiet lub mężczyzn, czy też platformy specjalizujące się w danej branży. Do chwili obecnej brakowało narzędzia umożliwiającego pozbycie się niepotrzebnych kuponów. Oczywiście można było próbować liczyć, że ktoś z rodziny lub znajomych będzie chciał odkupić od nas okazję. Brakowało jednak miejsca, w którym w prosty sposób możemy wystawić na sprzedaż nasz kupon. DealsGoRound.com swoją ofertą doskonale uzupełnia rynek zakupów grupowych. Należy spodziewać się ekspansji usługi na pozostałe rynki, na których obecne są platformy zakupów grupowych. Od dziś nikomu nie straszne będzie pozostanie z kuponem, z którym za bardzo nie wiadomo co zrobić. Chociaż to wcale nie zwolni nikogo od zastanowienia się nad tym, czy dana promocja rzeczywiście jest dla niego.