Jak innowacje zmieniają nasze życie?

Jak innowacje zmieniają nasze życie?Od mojego wystąpienia na Startup Your Weekend vol. 3 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni minął już prawie miesiąc. I jak do tej pory nie znalazłem czasu na to, żeby wrzucić moją prezentację z tego wydarzenia. W końcu jednak udało mi się znaleźć chwilę więc serdecznie zapraszam do oglądania i udostępniania.

Organizatorki wydarzenia jak zwykle stanęły na wysokości zadania. Na gości czekał słodki poczęstunek i niesamowita atmosfera sali kinowej w PPNT. Na widowni zasiadło kilku dobrych znajomych jak chociażby Piotr Duszyński z UX Pin i Robert Warych z Koła Naukowego E-biznesu. Bardzo ucieszyła mnie też obecność Jacka Kotarbińskiego. Miło jest występować przed tak znakomitą publicznością.

Po raz kolejny skorzystałem z dobrodziejstwa jakim jest Presentain. Do mojej prezentacji podłączyło się 20 osób z sali. Dzięki temu dowiedziałem się, że aż 90% z nich wie czym są innowacje. Uczestnicy wskazali także najważniejsze kierunki w jakich powinny pojawiać się innowacyjne rozwiązania. Były to: edukacja, zdrowie oraz handel i świadczenie usług. Ja skupiłem się na opowiadaniu o wpływu jaki mają innowacje na kilka ważnych aspektów naszego życia takich jak: zdrowie, edukacja i kariera. Zdradziłem też wzór na innowacyjność. Całą prezentację w raz z zapisem tego co mówiłem można obejrzeć poniżej.

Po mnie świetne wystąpienie dał Damian Winkowski z Divante. Człowiek, który zawodowo zajmuje się sprzedażą pokazał, że tak naprawdę każdy z nas jest urodzonym sprzedawcą. Damian wzbudził ogromny entuzjazm wśród uczestników. Zwłaszcza w momencie nawiązywania do Wilka z Wall Street. W przerwach pomiędzy prezentacjami mieliśmy okazję obejrzeć prelekcje jakie miały miejsce podczas ostatniego Pionieers Festival. Po części przyszła pora na networking i rozmowy w kuluarach. Dzięki temu poznałem kilka naprawdę ciekawych osób. Jestem pewien, że niebawem wszystkich nas nieźle zaskoczą.

Za zaproszenie serdecznie dziękuję Agnieszce Mróz, a wszystkich chętnych zachęcam do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu. Odbędzie się ono już 30 maja. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Strefy Startup.

Źródło obrazka: flickr.com Danieloop