Inteligentny wózek na zakupy

Inteligentny wózek na zakupyJak czujesz się wchodząc pierwszy raz do jakiegoś marketu? Zagubiony? Zdezorientowany? Przytłoczony ogromem wszystkiego dookoła? Czy jedyną czynnością jaką masz ochotę zrobić jest obrót na pięcie i jak najszybsze wyjście ze sklepu? Nie ma lekko, zakupy same się przecież nie zrobią. Trzeba pchać wózek i poświęcić kilka najbliższych kwadransów na to żeby znaleźć wszystko co jest na liście. O ile oczywiście taka lista istnieje. O staniu w kolejce do kasy wspominać chyba nie trzeba. Czy nie mogło by być jakoś łatwiej? Otóż może. Wystarczy wmontować do wózka na zakupy technologię Kinect.

Inteligentny wózek na zakupy sporo potrafi. Nie dość, że wie co do niego wkładamy to jeszcze może sam się poruszać. W ten sposób rozwiązany zostanie problem pchania ciężkiego, zapakowanego po brzegi kosza. Przy umieszczaniu produktu w wózku system sprawdzi również jego skład i poinformuje nas o tym czy jest zdrowy czy też nie. W momencie kiedy się pomylimy lub weźmiemy coś bardzo niezdrowego wózek nie omieszka przekazać nam wiadomości na temat zdrowszych substytutów. Wskaże nam także miejsce w sklepie, w którym się znajdują. Kiedy w koszu znajdą się wszystkie produkty z listy dowiemy się o tym, że mamy wszystko co trzeba. Wtedy wystarczy poprosić o skasowanie zakupów. Kwota zostanie automatycznie ściągnięta z naszego konta.

Inteligentny wózek na zakupy to dopiero prototyp, ale naprawdę nietrudno wyobrazić go sobie za kilka lat w powszechnym użyciu. Markety same stopniowo wprowadzają różne innowacje dzięki którym ich klienci mogą zrobić zakupy szybciej i przyjemniej. Kinect ciągle zaskakuje. Podobnie jak kreatywność ludzi, którzy odnajdują dla niego kolejne zastosowania.

Źródło obrazka: flickr.com (CC)

Przeczytaj więcej wpisów na temat technologii Kinect.