Innowatorzy z Polski walczą w finale Imagine Cup 2012

Innowatorzy z Polski walczą w finale Imagine Cup 2012 - na obrazku logo imprezy Imagine Cup organizowanej przez firmę MicrosoftImagine Cup to cykliczna impreza organizowana przez Microsoft dla osób, które chcą zmieniać świat. Od 2003 roku w zawodach wzięło udział ponad 1,4 miliona studentów z całego świata. Imagine Cup skierowany jest do osób, które chcą rozwiązywać realne problemy, podnosić swoje umiejętności programistyczne, zmierzyć się z rówieśnikami z całego świata i przekuć te doświadczenia w biznes. W tym roku do finału dostały się dwie ekipy z Polski. Trzeba przyznać, że ich pomysły są bardzo interesujące.

ZZ Braille Reader


Projekt ZZ Braille Reader, który ma pomóc osobom niewidzącym odczytywać wiadomości w języku Braille’a na smartfonach. Pomysłodawcą aplikacji jest student Politechniki Gdańskiej Karol Stosik. Umożliwia ona czytanie, przeglądanie i zapisywanie dokumentów w języku Braille’a. Aplikacja zsynchronizowana jest także z kontem SkyDrive. Autor dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii chce wyrównać szanse osób niewidomych na normalne życie. W przyszłości marzy także o stworzeniu dedykowanego systemu operacyjnego dla niepełnosprawnych. Mam nadzieję, że uda mu się zrealizować ten cel.

Reh the Dragon


Reh the Dragon to oprogramowanie wykorzystujące technologię Kinect w rehabilitacji dzieci. Maluchy wcielają się w postać latającego smoka i przeżywają fantastyczne przygody. Pomysł realizowany jest przez grupę studentów z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W skład zespołu wchodzą: Piotr Kowalczyk, Tomasz Malesza, Aderos i MIC123. Pomysł na Reh the Dragon również zrodził się z potrzeby. 4 letnia córeczka jednego ze znajomych zespołu musiała przejść rehabilitacje za pomocą kinezyterapii. Ćwiczenia poprzez zabawę w bajkowym świecie przy użyciu Kinecta miały być odskocznią od codziennych, nudnych treningów. Twórcy chcą rozbudowywać swoją aplikację wraz z doświadczonymi fizjoterapeutami. Planują dodanie edytorów i scenariuszy ćwiczeń oraz udostępnienie narzędzia dla wszystkich dzieci.

Na pomysły naszych rodaków i ich konkurentów głosować można do 9 lipca na stronie konkursu Imagine Cup 2012.

Źródło obrazka: flick.com (CC)