Ile pieniędzy zostanie Ci na koniec miesiąca?

Ile pieniędzy zostanie Ci na koniec miesiąca?Jakie jest ulubione święto Polaków? Oczywiście Matki Boskiej Pieniężnej. To dzień, na który wielu z nas czeka z utęsknieniem. Kiedy na konto wpadają pieniążki za ciężko wykonaną pracę, każdy człowiek czuje się o niebo lepiej. Zwłaszcza wtedy kiedy w portfelu pusto. Mija parę dni i pieniędzy znów nie ma. Życie kosztuje i to nie mało. Znowu trzeba czekać do pierwszego. Niby człowiek wie, że zaraz ich nie będzie, ale mimo to zawsze jest zaskoczony kiedy się skończą. O ile życie byłoby łatwiejsze gdyby człowiek miał świadomość ile pieniędzy zostanie mu na koniec miesiąca. Zupełnie przypadkowo się składa, że ktoś napisał aplikację, która właśnie to robi.

Liquid to prosta aplikacja na iOS, która będzie stać na straży naszego domowego budżetu. Za jedyne $1.99 możemy ściągnąć ją z AppStore i  poznać tajemnicę stanu naszych finansów na koniec każdego miesiąca. To niezbyt wygórowana kwota w zamian za tak cenną wiedzę. Po zainstalowaniu będziemy mogli zacząć wprowadzać dane dotyczące naszego budżetu. Ekran aplikacji został podzielony bardzo prosto. Z jednej strony mamy nasze pieniądze i przychody, z drugiej wydatki i cele na które odkładamy. Pod spodem znajduje się liczba pokazująca naszą płynność finansową na koniec miesiąca. Jeśli jest dodatnia możemy być zadowoleni. Gorzej kiedy spadnie poniżej zera, a my nie mamy żadnych oszczędności.

Korzystanie z aplikacji jest dziecinnie proste i nie powinno stwarzać nikomu większych problemów. Aby zwiększyć oszczędność należy przeciągnąć je z części, w której znajdują się źródła naszych przychodów. Analogiczna sytuacja występuje kiedy musimy wydać na coś pieniądze. Jedyną różnicą jest przeciągnięcie odpowiedniej pozycji kosztowej na nasze oszczędności. W ten sposób wszystko zawsze się zgadza.

Liquid nie różni się za bardzo od innych aplikacji umożliwiających zarządzanie naszymi finansami. Jej największą siłą jest jednak to, że pokazuje nam ile pieniędzy zostanie nam na koniec każdego miesiąca. To pomoże nam optymalizować nasz budżet i lepiej nim zarządzać. Każdy czuje się dużo pewniej kiedy wie, że nie zakończy miesiąca pod kreską. Z pozbyciem się nadmiaru gotówki przecież nikt nie będzie mieć większego problemu.

Źródło obrazka: flickr.com (CC) autor: 401kcalculator.org