Happy Table od McDonald’s nową formą rozrywki w restauracjach

Happy Table od McDonald's nową formą rozrywki w restauracjachDzieciaki uwielbiają McDonald’s. Naprawdę niewiele maluchów potrafi się oprzeć zestawowi Happy Meal, w którym oprócz jedzenia jest zabawka. W restauracjach tej sieci jest znacznie więcej atrakcji dla najmłodszych. Place zabaw, pokoje z przeszkodami, w których można szaleć bez końca, a nawet możliwość zrobienia imprezy urodzinowej. To wszystko działa jak magnes. Jednak McDonald’s nie zamierza na tym poprzestać i szykuje dla najmłodszych kolejną niespodziankę.

Nazywa się ona Happy Table. Z pozoru wygląda jak zwykły stół, których pełno w restauracji. Jednak kryje pewną tajemnicę. Wystarczy podejść do niego z telefonem wykorzystującym technologię zbliżeniową NFC i wtedy wszystko się zmienia. Stół staje się torem wyścigowym, a telefon pełni rolę samochodu, który musi go jak najszybciej pokonać. Wszystko widoczne jest na ekranie komórki. Poruszając się po stole należy uważać, żeby z niego nie wypaść na zakrętach. Na mecie na małych rajdowców czeka nagroda. Im lepszy czas tym będzie ona smaczniejsza.

Innowacyjny pomysł na jaki wpadli ludzie w McDonald’s ma za zadanie jeszcze bardziej przyciągać dzieci do tej restauracji. Jak wiadomo mali klienci kiedyś podrosną i część z nich będzie nadal wracać do miejsca, które sprawiło im tyle frajdy. Rozwiązanie testowane w Singapurze cieszyło się takim zainteresowaniem, że jego twórcy przygotowali 2 kolejne gry. Działanie samego systemu jest stosunkowo proste. Pod blatem stołu przyczepione są naklejki NFC, które odpowiadają poszczególnym częścią toru. Telefon pełni zarówno rolę odbiornika jak i nadajnika. Do zabawy konieczne jest ściągnięcie aplikacji McParty Run.

Trudno powiedzieć kiedy można spodziewać się tego typu rozwiązania w naszym kraju. Z jednej strony McDonald’s ma w Polsce bardzo dużo lokali. Z drugiej jednak ilość telefonów z technologią NFC nie jest zbyt duża. Za realizację projektu należą się duże brawa. Jak widać czasem do zrobienia czegoś innowacyjnego wystarczy połączyć ze sobą kilka naklejek i nieograniczoną wyobraźnię jaką mają dzieci. Taka mieszanka może gwarantować naprawdę ciekawy efekt.

Źródło obrazka: flickr.com (CC) Gerard Stolk