Google I/O 2012

Jak na dużą międzynarodową korporację przystało także Google co roku organizuje swoją konferencję. I/O 2012 to impreza stworzona z myślą o wszystkich deweloperach używających ekosystemu firmy z Moutain View. Zaproszono ponad 6000 gości. W siedzibach Google na całym świecie zorganizowano dodatkowe imprezy. Konferencję odbywającą się w dniach 27-29 czerwca obejrzy w sumie ponad milion osób. Trzeba przyznać, że mają niezły rozmach. Google I/O 2012 ma być podsumowaniem tego co firma zrobiła przez ostatni rok, wskazać kierunki rozwoju i zaprezentować nowe produkty.

Google Now


Informacje, których potrzebujesz w tej chwili zawsze będą pod ręką. A nawet szybciej. Masz zaplanowane spotkanie w jednym miejscu, a jesteś gdzieś indziej. Google Now poinformuje Cię kiedy musisz wyjść tak żeby się nie spóźnić. Informację tę zweryfikuje z danymi o korkach i komunikacją miejską. W ten sposób zawsze i wszędzie będziesz na czas. To nie wszystkie możliwości tej usługi. Dzięki niej sprawdzisz pogodę, loty samolotów, wyniki meczy, kursy walut, przetłumaczysz teksty i sprawdzisz ciekawe informacje na temat miejsc w okolicy.

Nexus 7

Nexus 7 - tablet przystosowany z myślą o korzystaniu z Google Play
Źródło obrazka: flickr.com (CC)

Pierwszy tablet w pełni przystosowany do korzystania z Google Play. 7 cali, odtwarzanie filmów w HD, domyślna przeglądarka Chrome , 1GB Ram, 4 rdzeniowy układ NVIDIA Tigra 3 to tylko niektóre z cech tego produktu. W wariancie podstawowym z wbudowaną pamięcią 8GB zapłacimy 199 dolarów.

Nexus Q

Nexus Q - rozrywkowa chmura dla Androida w każdym domu - urządzenie Nexus Q to czarna kula wielkości piłki do baseballa, którą podłączyć można pod sprzęt audio i wideo i za jej pośrednictwem ściągać multimedia z Google Play
Źródło obrazka: flickr.com (CC)

Urządzenie, które może odmienić nasze podejście do rozrywki. Nexus Q to pierwsza chmura rozrywkowa współpracująca z systemem Android i Google Play. Dzięki temu nie trzeba się przejmować, że zabraknie nam miejsca na nasze gry, filmy, seriale i muzykę. Wszystko trzymane jest w chmurze. Kulę można podłączyć do naszego sprzętu audio i wideo dzięki HDMI. Posiada ona także łącze internetowe dzięki któremu może ściągać dane z chmury i Wi-Fi do obsługi naszych urządzeń pracujących na Androidzie. Kiedy przyjdą do nas znajomi i ktoś z nich będzie chciał puścić swój ulubiony kawałek, albo film wystarczy połączyć się z urządzeniem. To wszystko za jedyne 299 dolarów.

Google+

Serwis społecznościowy spod znaku Google doczekał się kilku nowych funkcji. Największą zaletą jest organizator imprez. Dzięki niemu nie tylko zaprosimy znajomych na przyjęcie, ale także będziemy mogli w czasie rzeczywistym publikować wszystko to co się dzieje na G+. Ze zdjęć zrobionych przez uczestników i nakręconych filmów zostanie stworzony wspólny album. G+ doczekało się także nowej aplikacji na tablety, która prezentuje się znakomicie.

Google Glass


Pracownicy Google wpadli na szalony pomysł. Postanowili założyć Google Glass, transmitować wszystko na żywo, wyskoczyć ze sterowca, wylądować na dachu budynku, w którym odbywała się konferencja Google I/O 2012 i wjechać na scenę na rowerach. Wszystko to wyglądało po prostu niesamowicie. Google Glass pokazało nieznane dotąd możliwości dzielenia się naszymi przeżyciami. Nie mogą się z tym równać żadne zdjęcia i nagrania z tradycyjnych kamer wideo. Urządzenie ciągle jest w fazie testów i nie wiadomo z jaką gamą funkcjonalności pojawi się na rynku. Patrząc na to jakie możliwości ma już dziś możemy mieć pewność, że odniesie ogromny sukces.

Podsumowanie

Konferencja Google I/O 2012 była niesamowitym przedstawieniem. Nowe produkty i usługi zapewne ucieszą wszystkich fanów Google. Choć nie wszystkie nowinki są odkrywcze widać jak dużą wagę ma cały ekosystem stworzony pod skrzydłami największej na świecie wyszukiwarki. To krok w dobrym kierunku. Wiele firm zapomina bowiem o tym żeby korzystać z tego co posiadają i integrować swoje poszczególne usługi z innymi. W tej chwili pozostaje nam tylko korzystać z nowych zabawek Google i z niecierpliwością czekać na to co firma zaprezentuje w przyszłym roku.