Google Glass

Film mówi sam za siebie. Google szykuje coś ekstra. Okulary, które zmienią nasze podejście do tego jak odbieramy i wysyłamy informacje. Możliwości projektu Glass są wręcz kosmiczne. Rozmowy ze znajomymi, streaming wideo, wyszukiwarka, geolokalizacja, wyznaczanie tras, robienie zdjęć, zakupy, integracja z Google+ czy też osobisty asystent to tylko niektóre z nich. A to wszystko w niewielkich okularach napędzanych przez elektronikę, sieć i technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Projekt Google Glass - na obrazku kobieta w okularach Google Glass
Okulary Google Glass wykorzystujące technologię augumented reality - źródło: g.co/projectglass

Ekipa zajmująca się realizacją projektu czeka na informacje zwrotne od potencjalnych użytkowników tego typu urządzenia. Jeśli masz jakiś pomysł na to co jeszcze mogłoby się znaleźć w Google Glass, nie zwlekaj i skontaktuj się z nimi za pośrednictwem ich profilu na G+. Być może Twoja propozycja zostanie wzięta przez nich pod uwagę.

To co szykuje Google trudno nawet opisać. Jeśli ten pomysł wypali i będzie działać w taki sposób jak na filmie to może okazać się ogromnym skokiem dla całej ludzkości. Takie narzędzie jest w stanie nawet zastąpić komputery i telefony, do których tak bardzo jesteśmy przywiązani. Zamiast pisać na klawiaturze i klikać myszką będziemy mogli załatwić wszystko w dużo prostszy sposób. Jak dla mnie brzmi to bardzo interesująco.