Google chce zmieć świat w mobilna grę

Rzeczywistość jaka nas otacza nie jest tym za co ją bierzemy. Nasz świat jest zagrożony. Energia tajemniczego pochodzenia zaczyna mieć wpływ na nasze umysły. Musimy przejąć nad nią kontrolę zanim ona zacznie kontrolować nas. Stan po stronie „Oświeconych”, którzy chcą przejąć władzę nad planetą lub przyłącz się do „Ruchu oporu”. Trzeciej drogi nie ma.

Tak w dużym skrócie przedstawia się fabuła mobilnej gry geolokalizacyjnej Ingress, która została stworzona przez Google. Toczy się ona w prawdziwym świecie, a graczem może zostać każda osoba, która pobierze aplikację na swojego smartfona z Google Play. Celem gry jest pokonanie przeciwnej frakcji poprzez zbieranie i łączenie ze sobą źródeł tajemniczej energii, które są wyświetlane na mapie. Umożliwi to przejęcie kontroli nad populacją zamieszkującą dany obszar i przybliżenie się do zwycięstwa.

Twórcy gry świetnie budują zainteresowanie swoim produktem. Uruchomiona została strona Niantic Project, na której gracze mogą krok po krok odkrywać tajemnice jakie kryje przed nimi Ingress. Intryga szyta jest naprawdę grubymi nićmi. Każdego dnia na stronie pojawiają się nowe materiały, które pozwalają graczom zdobywać kolejne elementy układanki. Zdjęcia, materiały audio i wideo, zagadki do rozwiązania to tylko niektóre elementy jakie czekają na śmiałków.

Ingress - geolokalizacyjna gra mobilna
Źródło: support.google.com/ingress

Gra znacznie rozszerza możliwości jakie pokazywały dotychczasowe produkcje wykorzystujące geolokalizację i mobile. Gracze mogą zajmować terytorium wroga, niszczyć połączenia pomiędzy portalami, kupować ekwipunek i zdobywać nowe technologie zwiększające ich możliwości. Żeby uatrakcyjnić rozgrywkę wprowadzone zostaną także misje specjalne oraz dodatkowe akcje, które można wykonywać w grze np. hakowanie portali przeciwnika. Wszystko po to, żeby nie dać szans drugiej stronie. Model biznesowy nie będzie polegać jedynie na zakupie ekwipunku. Zostanie rozszerzony także o wyświetlanie reklam w grze, a także możliwość udostępniania własnych sklepów lub lokalizacji przez firmy działające w prawdziwym świecie. Więcej informacji na temat gry znajdziesz na stronie: support.google.com/ingress.

Google bardzo sprytnie połączyło kilka czynników: intrygi, fabułę, gry mmo, geolokalizację, mobile i model biznesowy. Wszystko to sprawia, że Ingress jest naprawdę nowatorskim rozwiązaniem na rynku gier. Takiego przedsięwzięcia do tej pory nie zrealizował nikt. Zapowiada się prawdziwy hit, w którym uczestniczyć będą gracze na całym świecie. Zakończenie całej zabawy przewidziane jest za półtora roku. Teraz wybór należy do Ciebie. I nie chodzi wcale o to czy przyłączysz się do gry. Tylko o to, którą stronę wybierzesz.