Gamereer: grywalizacja w Twojej firmie

Gamereer: grywalizacja w Twojej firmiePracownik przejścia granicznego nie ma prostego życia. Codziennie musi on przesiadywać długie godziny w pracy wypełnione sprawdzaniem dokumentów. Każdy, nawet najmniejszy błąd może doprowadzić do tragedii, szczególnie w tych niestabilnych czasach. Dlatego też liczy się każdy szczegół – inna waga, odrobinę wytarta pieczątka czy też literówka w nazwisku w dokumentach jest podstawą do dochodzenia. A to wszystko za pieniądze, które ledwo pozwalają wiązać koniec z końcem…

…mimo to co wieczór już ponad pół miliona graczy na całym świecie siada przed komputerami i wciela się w celnika, by odrywając się od codzienności własnego życia sprawdzać dokumenty imigrantów. Produkcja niezależnego studia o tytule „Papers, please” jest hitem sprzedaży, grą komputerową, która odniosła prawdziwy sukces.

Nasuwa się pytanie: czemu, po całym dniu pracy (często przypominającym ten z gry „Papers, please”) ludzie decydują się na grę, która tak bardzo przypomina powtarzalne, nudne zajęcie? Co więcej, czemu sprawia im to przyjemność? I co najważniejsze, czemu robiąc to samo w pracy przychodzą do domu zmęczeni, natomiast wykonując te czynności w grze odczuwają relaks?

Na te i wiele innych pytań odpowiada teoria grywalizacji, czyli wykorzystania mechanizmów, które obecne są w grach do motywacji w różnych dziedzinach życia. Za to w praktyce mechanizmy te pozwoli przedsiębiorcom wprowadzić platforma Gamereer, czyli wielozadaniowe narzędzie do wprowadzenia grywalizacji w firmie. Dzięki temu pracownicy poczują autentyczny zapał do pracy oraz chęć poprawiania swoich wyników. Jednocześnie pracodawcy otrzymają narzędzie, dzięki któremu będą mogli w przejrzysty sposób monitorować postępy w pracy oraz osiągnięcia swojego zespołu.

Gamereer jest platformą w chmurze, dzięki czemu firmy nie muszą martwić się o zabezpieczenia oraz poufność informacji – o wszystko zadba Gamereer. Małe i średnie przedsiębiorstwa otrzymają wreszcie intuicyjne narzędzie, dzięki któremu motywacja oraz nuda w pracy nie będą problemem. Dla najbardziej wymagających Gamereer dostosuje narzędzie tak, by spełniało wszelkie potrzeby. Ta wielozadaniowa platforma pomoże przedsiębiorstwom opanować procesy związane z HR i skupić się na biznesie.

Więcej informacji na temat platformy Gamereer poznać można na stronie internetowej: gamereer.com

Źródło obrazka: flickr.com (CC) Normadic Lass

Innowacyjna Gospodarka