Fokus pomoże lepiej przeanalizować Twój biznes

Fokus pomoże lepiej przeanalizować Twój biznes

Informacje. Jeden z najcenniejszych zasobów jakimi dysponujemy. Im szybciej jesteśmy w stanie do nich dotrzeć i wyciągnąć z nich wnioski, tym większą wartość mają. Dlatego chcemy mierzyć wszystko co się da i gromadzić dane na każdy temat. Statystyki odwiedzin naszego serwisu, wyniki sprzedaży, wzmianki w social mediach, wyświetlenia naszych filmów, informacje o pozycji w wynikach wyszukiwania to dla wielu biznesów być albo nie być. Jednak przeglądanie każdego źródła danych z osobna zajmuje sporo czasu. Jeszcze więcej potrzeba go na wnikliwe przeanalizowanie sytuacji. Czy można zrobić to prościej? Oczywiście, że tak.

Wystarczy skorzystać z polskiego narzędzia do analityki o nazwie Fokus i podłączyć do niego różne źródła, w których zbieramy dane. Wśród nich są między innymi Google Analytics, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram czy też Google Webmaster Tools. System je przeanalizuje i wyświetli w przystępnej formie w panelu zarządzania naszym projektem. Czytelnie i przejrzyście. Wszystkie informacje w jednym miejscu. To znacznie ułatwi pracę z danymi. Co więcej, Fokus sam policzy jak zmieniają się poszczególne statystyki. W ten sposób nie będziemy musieli tracić czasu na liczenie ręcznie o ile % zmieniły się poszczególne wskaźniki. To jedne z największych zalet tego serwisu.

Jednak to nie wszystkie możliwości jakie oferuje Fokus. System dostarcza także wiele przydatnych wskazówek, które pozwolą zoptymalizować działanie naszej strony internetowej. Są one podzielone na krytyczne oraz mniej ważne informacje. Dzięki temu od razu wiadomo co poprawić w pierwszej kolejności. Ponadto dowiemy się też co robimy dobrze. Jeśli zarządzamy wieloma stronami i serwisami możemy dodać je jako osobne projekty. W ten sposób dużo łatwiej będzie mieć nad nimi kontrole. To jak wygląda Fokus w akcji zobaczysz na filmie poniżej:

Fokus to naprawdę fajne narzędzie. W chwili obecnej można je bezpłatnie przetestować wchodząc na stronę za pośrednictwem tego linka. Zainteresowanie usługą jest bardzo duże. W niecałe 24 godziny po uruchomieniu w serwisie założonych zostało ponad 500 kont. To doskonale pokazuje jak duże jest zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania do analityki danych.

Źródło obrazka: Fokus