Dziel się swoimi pomysłami i zmieniaj świat

Dziel się swoimi pomysłami i zmieniaj świat

Masz głowę pełną pomysłów? Lubisz innowacje i nowe technologie? Chcesz zmieniać świat na lepsze? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiadasz twierdząco to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. W sieci powstało miejsce dla takich osób jak Ty.

Tym miejscem jest serwis Zmienimy Świat. Każdego miesiąca znajdziesz w nim inspirujący temat do dyskusji oraz opinie ekspertów. Twórcy projektu szukają pomysłów na usprawnienia elementów otaczającego nas świata, nieszablonowych idei, nowych trendów i prognoz na przyszłość. Wszystko po to, żeby zmieniać nasze życie na lepsze. Na start pod lupę wzięto temat jakim jest przyszłość cyfrowej rozrywki. Do dyskusji może dołączyć każdy. Wystarczy opisać swój pomysł w komentarzach na stronie. Dla najlepszych pomysłodawców ufundowano atrakcyjną nagrodę. Oficjalnym hashtagiem projektu jest #ZmienimySwiat. Za realizację odpowiada Antyweb oraz Autentika.

zmienimyswiat.pl

Idea serwisu bardzo mi się podoba. Lubię rozważania na temat przyszłości i tego jak będzie zmieniać się otaczająca nas rzeczywistość. Nie jest to łatwa dziedzina, ale myślę że każdy kto ma głowę pełną pomysłów powinien podzielić się nimi na stronie. Być może któryś z nich zostanie kiedyś wcielony w życie.

Jeśli interesują Cię prognozy na przyszłość zachęcam także do zapoznania się z moją publikacją „Prognozy dla innowacji 2014”. Znajdziesz tam ponad 40 prognoz na innowacyjne produkty i usługi, które mogą pojawić się w tym roku na rynku.

Źródło obrazka: flickr.com (CC)  NASA’s Marshall Space Flight Center