Co się stanie kiedy w jednym miejscu zbierzesz ponad 130 blogerów?

Wyjdzie z tego rewelacyjna impreza! Ja i mój zespół byliśmy na niej oczywiście w pracy, ale przy okazji świetnie się bawiliśmy. Patronat medialny do czegoś zobowiązuje. Wywiady, komentarze, rozmowy w kuluarach to tylko cześć tego, co robiliśmy przez ten weekend. Wszystko wypadło super i mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli pochwalić się materiałami wideo. Jest tego trochę, więc dla każdego powinno znaleźć się coś dobrego. Duże brawa należą się organizatorom, bo włożyli naprawdę dużo siły w to, aby wszystko było jak trzeba. Panie Anna Zbierska, Ewa Salamon, Marta Szadowiak i Lucyna Rokitiańska stanęły na wysokości zadania. Oczywiście słowa uznania należą się jeszcze wielu innym osobom, których nie wymieniłem, a też przyłożyły się do tego, aby w Centrum Hewelianum na Blog Forum Gdańsk wszystko grało jak należy.

Na konferencji było tak wiele wspaniałych osób, że nie sposób ich wszystkich opisać. W stosunku do innych branżowych imprez tu atmosfera była naprawdę luźna i wszyscy chętnie nawiązywali nowe kontakty. Bardzo się cieszę, że miałem przyjemność poznać tak wielu uczestników. Paweł Iwaniuk to wspaniały człowiek o niesamowitej energii, który zarażał nią wszystkich dookoła. Jego komentarze zawsze wzbudzały aprobatę słuchaczy, a szczerość powodowała uśmiech na wielu twarzach.

Dzięki Pawłowi Tkaczykowi udało mi się zdobyć wpis ze specjalną dedykacją dla Dominiki w „Zakamarkach marki”. Paweł szykuje kolejną książkę więc chyba trzeba będzie zacząć śledzić imprezy, na których się pojawia. Być może uda się zdobyć kolejny podpis 😉 Przy okazji okazało się, że jest ogromnym miłośnikiem kuchni, a jajecznica to dla niego coś więcej niż tylko opcja na pyszne śniadanie.

Udało mi się również porozmawiać z Grzegorzem Marczakiem i wymienić kilka zdań na temat Antyweba i Pytamy. Gdyby nie to, że trzeba było jeszcze trochę popracować to moglibyśmy pogadać znacznie dłużej. Trzymam kciuki za powodzenie nowego projektu i dalszy rozwój Antyweba. Mam nadzieje, że wszystkie plany wypalą.

Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Kominek. Panel dyskusyjny, na którym wystąpił wraz z kilkoma innymi osobami był naprawdę ciekawy i pokazał nieznaną twarz tej znanej części blogosfery. Udało nam się uciąć krótką rozmowę o życiu i tym co jest w nim ważne. Muszę przyznać, że czasem chciałbym mieć takie problemy jak on. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś nadarzy się okazja, aby porozmawiać w realu. W tym momencie pozdrowić muszę jeszcze trzy przesympatyczne blogerki: Dorotę, Elizę i Magdę.

Rozmowy w Krzyśkiem Skibą, Tymonem Tymańskim i Magdą Umer były bardzo inspirujące. Wystąpienia innych prelegentów również. Świetnie zaczęła Rebbeca Blood, a później było tylko lepiej. Jeszcze nie-bloger Rafał Bryndal rozbawił wszystkich do łez, a dzięki Rafałowi Kiewiszowi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego mogliśmy dowiedzieć się, że Mazury mają szansę stać się jednym z 7 światowych cudów natury. Nagroda specjalna za najlepszą wizytówkę jaką dostałem na Blog Forum Gdańsk wędruje do Adama Przeździęka, na którego nazwisku łamią sobie języki wszyscy obcokrajowcy.

Duże wrażenie zrobili na mnie nasi „ekstrasi”: Łukasz Kołodziej i Piotr Gąszcz. Miło było Was poznać i zobaczyć kto tworzy dla nas takie fajne wpisy. Dyskusja przeniosła się do Cico. Wieczór integracyjny był strzałem w dziesiątkę. Dzięki Sylwii Kubryńskiej dowiedziałem się jak zrobić piernik po kętrzyńsku i tym co zdesperowani sąsiedzi mogą chcieć zrobić z sejfem. Ola i Tymon okazali się świetnymi rozmówcami, szkoda że doba nie jest dłuższa.

O 17.00 wyróżniono najlepsze blogi związane z Gdańskiem. Nagrodę internautów w konkursie Blog of Gdańsk zdobył pamiętnik Strawberries from Poland. Statuetka przyznana przez kapitułę konkursu powędrowała do autorki bloga iBedeker.pl. O 17.30 całość zakończyło wspólne zdjęcie i mogliśmy udać się do domu. Ekipa z WP była strasznie zmęczona, ale szczęśliwa, że udało nam się zrobić kawał fajnej roboty. W tym miejscu chciałbym podziękować: Magdzie, Andrzejowi, Dorotce, Karolinie, Leszkowi i Natalii. Bez Was na pewno by się nie udało. Duże brawa należą się też Patrycji Wilińskiej, która zawsze wiedziała kiedy przyprowadzić nam kolejną osobę do wywiadu 🙂

Wszystkich, których poznałem nie uda mi się na pewno wymienić, bo nie starczyłoby tu miejsca, aby opisać pozytywne wrażenia jakie zostawiliście. Gdyby na wszystkich konferencjach była taka atmosfera i tak niesamowici ludzie to można by zjawiać się na nich non stop. Mam nadzieję, że zobaczymy się za rok na kolejnej edycji Blog Forum Gdańsk.