Cheer for London pokaże co w danej chwili internauci piszą o Olimpiadzie

W jaki sposób można wykorzystać serwis do monitorowania internetu? Pomysłów jest wiele. Można sprawdzać co inni piszą o naszej firmie. Można zobaczyć co piszą o konkurencji. Można spróbować przewidywać kryzysy tak jak to robi ostatnio Brand24. Można także monitorować bieżące wydarzenia. W chwili obecnej na topie są Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Serwis Social Bakers postanowił wykorzystać tą popularność i stworzył narzędzie do monitorowania tego co dzieje się na Olimpiadzie.

Cheer for London to proste zestawienie tego co w danej chwili internauci piszą na temat tego co dzieje się w Londynie. Każdy wpis na Twitterze jest brany pod uwagę. W ten sposób można sprawdzić takie rzeczy jak:

  • ilość wpisów dodanych w danym dniu,
  • liczbę twittów wysłanych w przeciągu ostatniej godziny,
  • porównanie danych do dnia poprzedniego,
  • rozkład najczęściej używanych języków,
  • najpopularniejsze dyscypliny sportowe, o których piszą kibice;
Cheer for London - zrzut ekranu
Źródło: cheermeter.socialbakers.com

Social Bakers przygotowało proste, ale przy okazji bardzo fajne narzędzie. W wygodny sposób można zobaczyć to jak duży oddźwięk w sieci ma to co dzieje się na arenach sportowych. Nie trzeba wpisywać żadnych danych. Przegląd całej sytuacji mamy przed swoimi oczami. Pozostaje tylko kibicować i dzielić się swoimi emocjami na Twitterze.