Chcesz zrobić coś niebezpiecznego? Poinformuj bliskich w razie wystąpienia kłopotów

Chcesz zrobić coś niebezpiecznego? Poinformuj przyjaciół w razie wystąpienia kłopotów - na obrazku widoczne jest koło ratunkoweKiedy byłem dzieckiem robiłem wiele naprawdę szalonych i niebezpiecznych rzeczy. Skakałem z okna na pierwszym piętrze na kupkę ubitego piachu, zjeżdżałem po linie z drzew, przeprawiałem się zimą przez prowizoryczny most nad płynącą rzeką, budowałem bazy na drzewach, ganiałem się po budowie, brałem udział w nocnych biegach na orientację, desantowałem się z mostu do płynącego pontonu i robiłem setki innych równie ryzykownych rzeczy. W pobliżu zawsze byli przyjaciele więc gdyby coś mi się stało to ktoś poinformowałby moich rodziców i wezwał pomoc. Nie byłem w tym szaleństwie sam. Większość moich znajomych często dokonywała podobnych czynów. W życiu tak już jest, że kiedy nie ma ryzyka, nie ma zabawy. Wielu z nas ma zwyczaj robienia czegoś szalonego, pakując się przy tym w kłopoty. Nigdy nie wiadomo  jak zakończy się dana sytuacja. Dobrze byłoby zabezpieczyć się przed złym obrotem spraw i poinformować kogoś, kto w razie potrzeby przyjdzie nam z pomocą. Tylko jak to zrobić kiedy będzie już za późno? Wystarczy użyć wcześniej pewnej aplikacji.

Just In Case to program, który pozwoli nam poinformować bliskie nam osoby kiedy coś, co planujemy zrobić pójdzie nie tak. Narzędzie dostępne jest w postaci strony internetowej i programu na Androida. Wystarczy wcześniej napisać co i gdzie będziemy robić, wybrać osobę, którą chcemy poinformować i ustawić czas w jakim wiadomość zostanie wysłana. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli po prostu usuniemy dany komunikat. Jednak gdyby sprawy przybrały nieoczekiwany obrót, to po wygaśnięciu ustawionego terminu wiadomość zostanie dostarczona i ktoś będzie mógł przybyć nam z pomocą. Dodatkowo możemy zaznaczyć także opcję, która poda naszą lokalizację. Nigdy nie wiadomo kiedy taka funkcja się przyda.

Just in case - zrzut ekranu z aplikacji - na widokach można zobaczyć przykładową wiadomość, która zostanie wysłana w razie jakiejś sytuacji oraz harmonogram wiadomości do wysłania
Źródło: www.just-in-case.info

Aplikacja jaką jest Just In Case to bardzo ciekawe narzędzie. Przyda się kiedy będziemy wybierać się na wycieczkę, w podróży do obcych krajów czy też w sytuacji, w której mamy się z kimś spotkać. Nigdy nie wiadomo co możemy zastać na miejscu. Wszędzie tam gdzie potencjalnie może grozić nam jakieś niebezpieczeństwo warto użyć aplikacji. Czasem tak po prostu na wszelki wypadek.

Źródło obrazka: flickr.com (CC)