BlueCash: przelewy nawet w 15 sekund

BlueCash: przelewy nawet w 15 sekund - na obrazku dwie osoby przekazujące sobie plik pieniędzy z ręki do rękiStojąc niedawno przed bankomatem wdałem się w rozmowę z osobami z kolejki. Jak nakazuje nasza polska tradycja trzeba było trochę ponarzekać. Celem stał się oczywiście bank, a dokładnie czas realizacji przelewów z konta na konto. Dyskusja była krótka, ale owocna. Oberwało się wszystkim po równo. W wielu przypadkach problemem było to, że przelewy idą nawet do kilku godzin. Chociaż znaleźli się szczęśliwcy, u których wszystko działo się błyskawicznie. Konkluzja była następująca: bez względu czy wysyłam pieniądze z jednego banku do drugiego czy też robię to w obrębie jednego systemu, pieniądze powinny być na miejscu praktycznie od razu. Czy w XXI wieku to naprawdę takie trudne? Jak pokazuje przykład BlueCash absolutnie nie.

Nikt nie lubi czekać na pieniądze. Usługa BlueCash rozwiązuje ten problem. Umożliwia wykonywanie ekspresowych przelewów z konta na konto i z banku do banku. Ponoć nawet do 15 sekund. Aby to zrobić należy założyć darmowe konto w serwisie. Prowadzenie naszego rachunku także jest bezpłatne. Jednorazowo możemy przetransferować nie więcej niż 20 000 zł. Każdy przelew to jednak prowizja. Jest ona nieco wyższa niż w większości banków. Jeśli transakcja za pośrednictwem systemu nie dojdzie w 10 minut, prowizja zostanie nam ona zwrócona. Całkiem miły gest.

Usługa dostępna jest już także w niektórych bankach w ramach prowadzonego konta. Tabela współpracujących placówek dostępna jest na stronie. Dostawca BlueCash zachęca do spytania o szybkie przelewy w swoim banku. Ja w moim pytać nie będę, ponieważ nie lubię stać w kolejce.

Źródło obrazka: flickr.com (CC)