AppAcademy czyli jak się robi mobile

AppAcademyKiedy pierwszy raz usłyszałem o AppAcademy zastanawiałem się czy jest to kurs dla mnie. W mojej karierze zawodowej zrealizowałem sporo projektów webowych i byłem przekonany, że z aplikacjami mobilnymi poradzę sobie bez problemu. Już na pierwszych zajęciach dowiedziałem się, że tak naprawdę nic nie wiem na ten temat. Przez kolejne 6 miesięcy co 2 tygodnie tłukłem się z Gdańska do Warszawy tylko po to żeby posłuchać ludzi, który robią mobile najlepiej w Polsce. Czy było warto? Bez wątpienia!

Dziś odbywają się ostatnie zajęcia więc nadszedł czas na małe podsumowanie. AppAcademy to naprawdę świetne przedsięwzięcie. Możliwość posłuchania praktyków i ludzi, którzy działają w tym biznesie od wielu lat bardzo poszerzyła moje horyzonty. Projekty mobilne mają zupełnie inną specyfikę niż robienie webu. Wypuszczenie aplikacji do sklepu to dopiero początek długiej i ciężkiej drogi.

Artur Kurasiński oraz Maja i Kasia Szybińskie zorganizowali szkolenie na najwyższym poziomie. Wielkie podziękowania należą się też prowadzącym. Adam Hościłło z Enveloop na każdych zajęciach przekazywał wszystkim słuchaczom ogromną ilość wiedzy. Wtórowali mu Marcin Zaremba z LoveMobile i Tomasz Woźniak z Future Mind. Bardziej techniczne kwestie znakomicie prezentowali Tomasz Kolinko z AppCodes oraz Bartek Pucek i Wojtek Siudziński. Możliwość posłuchania ludzi, których aplikacje mobilne odniosły sukces stanowiła ogromną wartość dodaną AppAcademy. Wśród prelegentów znaleźli się między innymi przedstawiciele Foldify, Listonica, Bridgy Jones, Taxi5 i Daily Art. Każdy z nich przeszedł zupełnie inną drogę od pomysłu do realizacji. Zazwyczaj była ona pełna wyrzeczeń i poświęceń , co pokazało jak wiele pracy trzeba włożyć, żeby dotrzeć na sam szczyt.

AppAcademy to nie tylko wykładowcy. Również słuchacze mieli sporo ciekawych rzeczy do powiedzenia, a podczas warsztatów każdy dawał z siebie wszystko. Szkoda, że na co dzień nie można ich włączyć do swojego zespołu projektowego. Reasumując szkolenie dało każdemu potężną dawkę praktycznej wiedzy. Mam nadzieję, że AppAcademy będzie kontynuowane, bo to najlepszy kurs na jakim kiedykolwiek byłem. Wielkie dzięki wszystkim za wszystko. Teraz pozostaje tylko wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Będzie się działo!