Apetyczna, piękna i mobilna karta dań

Apetyczna, piękna i mobilna karta dań - na obrazku dwa kawałki sushi zawinięte w plastry wędzonego łososiaLubię dobrze i smacznie zjeść. Chętnie także gotuję i eksperymentuję w kuchni. Często odwiedzam też restauracje, aby spróbować czegoś nowego. Nie stołuję się wszędzie. Lokal musi mieć to coś żeby przyciągnąć mnie do siebie. Brud, nieprzyjemny zapach, wysokie ceny, słaba obsługa lub tragiczna karta dań szybko odstraszają mnie z danego miejsca. Wtedy wolę nawet nie próbować. Szczerze mówiąc przekonać mnie do tego żeby zjeść w nowym lokalu wcale nie jest trudno. Wystarczy polecenie przez kogoś. Jest jeszcze jedna rzecz, która od razu może przekonać mnie do tego żeby spróbować: ładne zdjęcia potraw, które można zjeść w danym lokalu. Jak się okazuje podobne czynniki działają także na innych klientów restauracji. Ktoś postanowił wykorzystać ten fakt i przygotowuje bardzo interesującą aplikację, która przypadnie do gustu wszystkim smakoszom.

Mowa o PictureMenu. Ten program zmieni naszą komórkę w niesamowitą kartę dań i pomoże nam znaleźć ciekawe miejsca, w których można dobrze zjeść. Każde menu składać się będzie z serii pięknych zdjęć potraw. Klient zanim zamówi potrawę będzie mógł dosłownie zjeść ją swoim wzrokiem. Poza obrazkiem otrzymamy także informację o ocenie potrawy przez innych oraz tym ile trzeba będzie za nią zapłacić. Pozostałe szczegóły widoczne będą po kliknięciu w potrawę.

PictureMenu - mobilna aplikacja dla restauracji - widok strony głównej serwisu, na którym widoczna jest uruchomiona aplikacja na smartfonie, która prezentuje kilka pięknych obrazków dań
Źródło: picturemenu.com

W chwili obecnej aplikacja nie jest jeszcze dostępna do ściągnięcia. W pierwszej kolejności pojawi się w App Store. Właściciele restauracji, którzy chcieliby dołączyć swój lokal do programu mogą zrobić to wysyłając swoje zgłoszenie przez formularz kontaktowy. Zdjęcia potraw trzeba przygotować samemu. Do tego celu warto wynająć profesjonalistę. Szkoda byłoby zepsuć cały efekt słabą fotką. Twórcy oprogramowania wymieniają szereg korzyści wynikających z przyłączenia się do aplikacji. Są to między innymi:

  • zwiększenie średniej wartości zamówień,
  • łatwiejsze i szybsze podejmowanie decyzji przez klientów przy składaniu zamówienia,
  • prosta obsługa aplikacji do tworzenia menu własnej restauracji,
  • mobilny marketing za pomocą aplikacji,
  • możliwość dzielenia się wrażeniami w mediach społecznościowych.

Całość prezentuje się naprawdę interesująco. Mam nadzieję, że aplikacja szybko ujrzy światło dzienne i będzie można w niej znaleźć także restauracje z naszego kraju.

Źródło obrazka: flickr.com (CC) Autor: frankartculinary